">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Rozpoczęły się zapisy do przedszkola i klasy I
Dodano dnia: 2022-02-28

Od dzisiaj rozpoczęły się zapisy dzieci do przedszkola oraz do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023.

Karty zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły (TUTAJ) lub w sekretariacie szkoły.

Zapisy będą prowadzone do 30 marca 2022 roku.

***

[czytaj dalej]

Przybij z nami „Piątkę dla Natury”!
Dodano dnia: 2022-02-22

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjno- grantowego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce zainicjowanego przez firmę Velvet CARE. W ramach programu nasza klasa może ubiegać się o atrakcyjne nagrody takie jak zestawy edukacyjne o wartości do 500 zł.

Dzięki akcji uczniowie już dziś, na etapie edukacji wczesnoszkolnej, mogą poszerzać swoją wiedzę na  temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”. W ramach programu wspólnie poznaliśmy najważniejsze zasady dotyczące: troski o drzewa, oszczędzania wody, segregowania odpadów, redukcji zużycia plastiku, redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych.
Na każdej „ekologicznej lekcji” przeprowadziliśmy różne formy aktywności. W końcu podjęliśmy ekowyzwanie, dzięki któremu możemy ubiegać się o nagrody.
Zwycięzcy ekowyzwań wyłaniani są poprzez głosowanie publiczności.

Głosowanie trwa od 1 do 31 marca 2022r.
Nasza wygrana zależy tylko od nas i od Państwa głosów!

                                                                                                      Prosimy o Wasze głosy
                                                                                                                            Klasa II           

Link do głosowania podamy w terminie późniejszym. 

[czytaj dalej]

Klasa II na podium w ogólnopolskim konkursie
Dodano dnia: 2022-02-21

Uczniowie klasy drugiej napisali bajkę o „Krzywym Lesie” oraz wykonali do niej ilustracje zajmując 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie bajkopisania.

Konkurs bajkopisania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych organizowany przez Fundację Zaczytani.org oraz Fundację PGE został rozstrzygnięty. Z ponad 90 nadesłanych prac konkursowych, jurorzy wyłonili zwycięzców i poza nagrodami głównymi przyznali 3 wyróżnienia. 

Przeczytaj bajkę stworzoną przez naszych uczniów
 zobacz bajkę

[czytaj dalej]

Karnawał 2022
Dodano dnia: 2022-02-16

Czas karnawału trwa. W naszej szkole dzieci z klas młodszych bawiły się na Balu Karnawałowym 11 lutego. Pojawiły się tam piękne księżniczki, superbohaterowie, czarodziejki i wiele innych postaci z bajek (i nie tylko). Podczas balu dzieci brały udział w konkursach, oczywiście tanecznych. Zabawa ujawniła wiele talentów ukrytych w naszych najmłodszych uczniach. Dla najbardziej zaangażowanych tancerzy przewidziane były nagrody. Dzieci, oprócz tańców przy ulubionej muzyce, miały słodki poczęstunek przygotowany przez panie z kl. 1-3.

[czytaj dalej]

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dodano dnia: 2022-02-11

OGŁOSZENIE

Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej ogłasza zapisy dzieci do przedszkola oraz do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023.

Zapisy będą prowadzone od 28 lutego do 30 marca 2022 roku.

Karty zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły (TUTAJ) lub w sekretariacie szkoły.

***

[czytaj dalej]

Bezpieczne ferie- prezentacja
Dodano dnia: 2022-02-11

[czytaj dalej]

„Aktywny samorząd” w 2022 roku
Dodano dnia: 2022-02-10

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2022 roku, plik jak i informacje są dostępne  TUTAJ

[czytaj dalej]

Program dla szkół
Dodano dnia: 2022-02-02

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Program dla szkół". W ramach programu uczniowie klas I-V otrzymują owoce, warzywa oraz produkty mleczne. W szkole podejmowane są również działania zachęcające wszystkich do sięgania po zdrową żywność.
W ostatnim czasie uczniowie wszystkich oddziałów objętych Projektem wzięli udział w warsztatach kulinarnych, w czasie których obejrzeli film "Ekipa Chrumasa gotuje, a następnie przygotowywali zupę dyniową lub sałatkę serowo- pomidorową. Ponadto na szkolnym korytarzu znajduję się gazetka zachęcająca do sięgania po zdrowe przekąski.
Z kolei uczniowie z oddziałów edukacyjno- terapeutycznych biorą udział w cyklicznych zajęciach kulinarnych, w czasie których przygotowują potrawy według przepisów - "Gotuj razem z Chrumasem".

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć z naszych spotkań :)

[czytaj dalej]

Ortografia jest prosta
Dodano dnia: 2022-02-01

Ortograficzne wyzwania nie są przeszkodą, jeśli połączy się pracę z zabawą, przyjemne z pożytecznym. Tak uczniowie klasy IV i VII, na lekcjach języka polskiego, z uśmiechem i dużą łatwością pokonywali trudy ortografii.
Utrwalali zasady pisowni i wyjątki. Umiejętnie korzystali z reguł w ćwiczeniach praktycznych. Projektowali ilustrowane karty poprawnej polszczyzny, a najbardziej wytrwali podjęli się redagowania własnych słowniczków ortograficznych. Czwartoklasiści i siódmoklasiści wykazali się dużą pomysłowością, a ich praca przyniosła świetne efekty.

[czytaj dalej]

Dokarmiamy ptaki
Dodano dnia: 2022-01-25

Zima to trudny czas dla ptaków. Wielu z nich nie uda się przetrwać ciężkich warunków zimowych. Aby pomóc im przetrwać zimę trzeba je dokarmiać, może to uratować życie wielu z nich.
Pamiętają o tym uczniowie naszej szkoły, którzy kochają pomagać. W tym celu w ramach zajęć przygotowali specjalne przysmaki dla ptaków, które rozwiesili na okolicznych drzewach i krzewach. Uczniowie mogą teraz obserwować ze swoich klas lekcyjnych przylatujące i posilające się ptaki.

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl