">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dodano dnia: 2020-04-02

Autyzm. 400000 – to tegoroczne hasło kampanii Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, a rozwijają je trzy słowa: POZNAJ, ZROZUM, POMÓŻ.
Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem. Zapraszamy do włączania się w akcję „zaświeć się na niebiesko” i przesyłanie zdjęć, które będą zamieszczone na naszej stronie. Będzie to Wasz piękny gest solidarności z osobami z autyzmem. 

Zdjęcia przesyłajcie do 6 kwietnia br. na adres: nsp_sekretariat@interia.pl 

[czytaj dalej]

Informacja dla rodziców przedszkolaków
Dodano dnia: 2020-04-02

INFORMACJA

Informujemy, że opłata stała za przedszkole za miesiąc kwiecień jest zniesiona.

 

[czytaj dalej]

Dyżury telefoniczne w zakresie pomocy psychologiczno- pedagogicznej
Dodano dnia: 2020-04-02

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu  uruchamia wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców oraz nauczycieli:

[czytaj dalej]

Zapraszamy do zakładki "Rewalidacja, Pomoc Psychologiczno- Pedagogiczna"
Dodano dnia: 2020-04-01

INFORMACJA

Przypominamy, że w bocznej zakładce REWALIDACJA, POMOC P-P nasi specjaliści dodają nowe materiały, ćwiczenia i karty pracy. Znajdziecie tam materiały m. in.:  z zakresu logopedii, rewalidacji indywidualnej, rehabilitacji, zajęć z psychologiem, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne, zajęć korekcyjno- kompensacyjnych i z rytmiki.

Zachęcamy również do konsultacji poprzez podane w zakładce adresy e-mail.

 

[czytaj dalej]

EFEKTY NAUCZANIA ZDALNEGO :)
Dodano dnia: 2020-03-31

 

 

DRODZY RODZICE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ WSPÓŁPRACĘ W TYM TRUDNYM DLA WSZYSTKICH CZASIE :)

Zdalne nauczanie na pewno wywołuje wiele skrajnych emocji, ale możemy przejść przez to tylko RAZEM. 

 

Pierwsze efekty juz mamy 

[czytaj dalej]

Akcja „Na Niebiesko dla Autyzmu”. Czekamy na Wasze zdjęcia!
Dodano dnia: 2020-03-31

Zaświeć się na niebiesko” (Light it up blue) to ogólnoświatowa akcja zainaugurowana w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks i co roku obchodzona w dniu 2 kwietnia.  Ma ona na  celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu, a także walkę z dyskryminacją i izolacją, jakie stają się udziałem tych osób.

W tym dniu w ramach solidarności  ludzie ubierają się na niebiesko, a w wielu krajach ważne budynki podświetlane są na ten kolor, można też  dodać niebieską żarówkę lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub strony www.
Chcielibyśmy, aby z Państwa pomocą dzień ten był okazją do kształtowania w dzieciach empatii oraz tolerancji wobec rówieśników, którzy rozwijają się inaczej.  Pokażmy tym małym gestem wyraz naszej jedności z osobami ze spektrum autyzmu.

Zachęcamy do podzielenia się zdjęciami z akcji, które będą publikowane na naszej szkolnej stronie. Zdjęcia na naszą stronę możecie przesyłać na adres:  nsp_sekretariat@interia.pl 

[czytaj dalej]

Akcja naszych przedszkolaków :)
Dodano dnia: 2020-03-31

Dzieci na całym świecie przyklejają na oknach swoich domów rysunki, na których widnieje kolorowa tęcza. Chcą w ten sposób szerzyć nadzieję i dodać światu trochę koloru w ponurych chwilach pandemii.
Wszystko zaczęło się we Włoszech. Wiele rodzin zaczęło publikować zdjęcia rysunków swoich dzieci, na których widniał napis "tutto andra bene", co znaczy "wszystko się ułoży". Radosne rysunki szybko zagościły na oknach ludzi w Europie, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie i Polsce. Tęcze stanowią także znak wsparcia dla pracowników służby zdrowia. Nasze przedszkolaki również przyłączyły się do tej akcji.

Zobaczcie sami :)

[czytaj dalej]

Szkoła z TVP
Dodano dnia: 2020-03-31

Ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Pierwsze programy wystartowały w poniedziałek, 30 marca o godzinie 8:00. Można obejrzeć je na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia.

Poza materiałami premierowymi, udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie VOD.TVP.PL. TUTAJ
[czytaj dalej]

Polecamy
Dodano dnia: 2020-03-26

Dla uczniów klas I-III
godz. 11:55

https://youtu.be/qleZ2CWdqLU

Prowadząca: Elżbieta Kacprzak - Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopedka, współautorka edukacji polonistycznej i społecznej w serii "Wielka Przygoda".
Plan spotkania:
• wstępne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i narządów artykulacyjnych,
• słuchowe różnicowanie sz – s,
• proste sposoby na naukę trudnych wyrazów,
• rymowanki do ćwiczenia dykcji. Pomoce: kubeczek, woda do picia, rurka, chusteczka higieniczna, kartka długopis.

[czytaj dalej]

Rewalidacja i pomoc psychologiczno- pedagogiczna
Dodano dnia: 2020-03-24

Szanowni Rodzice

Wielu z naszych podopiecznych realizuje w szkole szereg zajęć o charakterze terapeutycznym, rewalidacyjnym.  W związku z wprowadzoną kwarantanną będziemy zamieszczać na stronie szkoły różnorodne materiały dodatkowe pozwalające Wam Rodzice na kontynuację oddziaływań w domu, ćwiczenie umiejętności i rozwijanie kompetencji z zakresu funkcjonowania poznawczego, motorycznego a także emocjonalno-społecznego.

W bocznej zakładce "REWALIDACJA, POMOC P-P" nasi specjaliści cyklicznie będą umieszczać dla Was różnorodne artykuły i materiały.

Więcej informacji w Zakładce: (TUTAJ)

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl