Menu


 

 

Aktualności

Gimnazjum: rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dodano dnia: 2016-11-02

 

 Wyniki konkursu ,,Owoce – samo zdrowie” 

W dniu dzisiejszym wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Owoce – samo zdrowie”, który był skierowany do uczniów Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego.

Do konkursu zgłoszono 7 prac wykonanych dowolną technika plastyczną. Komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce: Angelika Starzec- klasa III,  II miejsce: Wojciech Ćwięka - klasa II, III miejsce: Tomasz Żmuda - klasa III.

Prace biorące udział w konkursie można podziwiać na wystawie pokonkursowej.

 

 

[czytaj dalej]

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.
Dodano dnia: 2016-10-28

[czytaj dalej]

VII Przegląd Małych Form Teatralnych za nami...
Dodano dnia: 2016-10-27

W czwartek - 27 października br. w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim odbył się VII Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową oraz Niepubliczne Gimnazjum Specjalne w Dulczy Małej.

[czytaj dalej]

Dzień Pieczonego Ziemniaka
Dodano dnia: 2016-10-19

„ Płonie ognisko w lesie,

Wiatr smętną piosnkę niesie,

Przy ogniu zaś drużyna gawędę rozpoczyna...”

Dzień Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez uczniów klas specjalnych Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego stał się nieodłącznym elementem każdej jesieni, dlatego też i w tym roku nasi uczniowie zasiedli do wspólnej gawędy przy ognisku.

Szum drzew ubranych w kolorowe liście, wspólny śpiew, wesołe rozmowy, roztańczone płomyki ognia, zapach pieczonej kiełbaski i w końcu cudowny smak pieczonych ziemniaków - to wszystko sprawiło, że żal nam było wracać do szkoły.

Chwile wspólnie spędzone przy ognisku na długo zapadną w naszej pamięci .

 

 

[czytaj dalej]

Już wkrótce VII Przegląd Małych Form Teatralnych
Dodano dnia: 2016-10-14

[czytaj dalej]

Dzień Edukacji Narodowej
Dodano dnia: 2016-10-14

Dzień Edukacji Narodowej – to szczególny dzień, w którym uczniowie niosą swoim nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły „…najpiękniejszy bukiet słów…”, dziękując za cierpliwość i wyrozumiałość w codziennej pracy nad kształtowaniem uczniowskich osobowości.

Przy tej okazji corocznie w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotowuje niespodziankę dla grona pedagogicznego. Tym razem nauczyciele mieli okazję wykazać się wiedzą w teleturnieju pt.: „Jeden z dziesięciu”. Trzeba przyznać, że dysponują oni niebanalną wiedzą w wielu dziedzinach.

Po zaciekłej rywalizacji okazało się, że wszyscy wygrali – niestety nagroda była tylko jedna…. na szczęście problem udało się rozwiązać ugodowo ;)

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za życzenia.

 

[czytaj dalej]

Śladami Noblisty
Dodano dnia: 2016-10-13

13 października br. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Specjalnego w Dulczy Małej wzięli udział w edukacyjnej  wycieczce związanej z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza. 

 

 

„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

                                              H. Sienkiewicz 

[czytaj dalej]

Pasowanie na ucznia
Dodano dnia: 2016-10-12

 

Jedną z piękniejszych uroczystości szkolnych jest przyjęcie najmłodszych
w poczet uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej 

 

 

   Takie wielkie święto miało miejsce w naszej szkole 12 października br. Uczniowie klasy I z pomocą starszych kolegów przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny, gdzie mogli popisać się swoimi umiejętnościami i zdobytą wiedzą. Złożyli ślubowanie a pani Dyrektor uroczyście pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Dodatkowym miłym akcentem były drobne prezenty przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki. Wspomnienia tego dnia na długo pozostaną w pamięci małych uczniów.  

 

WITAMY WAS W PROGACH NASZEJ SZKOŁY 

[czytaj dalej]

Wrzesień w skrócie
Dodano dnia: 2016-09-30

Wakacje się skończyły i nadszedł

Niektórzy bardzo cieszyli się z tej chwili, inni troszkę mniej...

O godzinie 8:00 zebraliśmy się w tutejszym kościele na uroczystej Mszy Św. a po jej zakończeniu przeszliśmy do Szkoły, by rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017. Od razu ostro zabraliśmy się do nauki, bo wiedzieliśmy, że przed nami kilka wydarzeń, do których chcieliśmy się przygotować.

Poniżej kilka wrześniowych faktów :)

[czytaj dalej]

Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego
Dodano dnia: 2016-09-30

27 września 2016 r. obchodziliśmy  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.

Z tej okazji uczniowie gimnazjum wykonali gazetkę ścienną przybliżającą historię powstania Szarych Szeregów współdziałających z Państwem Podziemnym. Nie zabrakło na niej postaci takich bohaterów jak Alek, Rudy czy Zośka.

Odbył się także konkurs piosenki z okresu II wojny  światowej . Do konkursu zgłosili się głównie uczniowie kl. VI. Soliści i zespoły reprezentowali wysoki poziom artyzmu, zatem jury przyznając nagrody  miało nie lada orzech do zgryzienia .

Ostatecznie werdyktem jury zwyciężył  zespól chłopięcy w składzie: Adrian Giermata, Szymon Kowal  i Eryk Szpakowski, który wykonał piosenkę ,,Pałacyk Michla”. Na drugim miejscu uplasowała się Roksana Siembab śpiewająca utwór ,,Dziewczyna z granatem” . Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Siembab. Wszyscy wykonawcy otrzymali duże brawa i  słodkie nagrody, zaś laureaci statuetki: ,,Kryształowy Głos” , ,,Perłowy Głos” i ,,Aksamitny Głos”. Wszystkim spodobał się taki pomysł zorganizowania uroczystości.

 

GALERIA

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl