Menu

 

 

 

Aktualności

Konkurs "Misiowe przebieranki"
Dodano dnia: 2017-11-09

W związku ze zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia zapraszamy uczniów klas I– III i klas specjalnych do zaprojektowania stroju dla misia. 
Szablon "misia-modela" jest dostępny u wychowawców klas.

                                 Prace należy składać do dnia 22.11.2017 r.                          

[czytaj dalej]

„My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy”- podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi
Dodano dnia: 2017-11-03

           Przez cały październik w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki kasztanów i żołędzi.  Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

            Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących. 

[czytaj dalej]

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Dodano dnia: 2017-10-31

[czytaj dalej]

Konkurs: „Owoce – samo zdrowie.”
Dodano dnia: 2017-10-30

UWAGA  
KONKURS  PLASTYCZNY

Owoce – samo zdrowie”

Regulamin poniżej...

[czytaj dalej]

"NIEBEZPIECZNE PRACE W GOSPODARSTWIE MOICH RODZICÓW" - rozstrzygnięcie konkursu
Dodano dnia: 2017-10-27

      27 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Niebezpieczne prace w gospodarstwie moich rodziców”.  Organizatorem i fundatorem nagród była Placówka Terenowa KRUS w Mielcu.

      Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym w okresie letnim: m.in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób, a także rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom dzieci w gospodarstwach rolnych rodziców. Do konkursu zgłoszono 35 prac.

      

[czytaj dalej]

VIII Przegląd Małych Form Teatralnych za nami...
Dodano dnia: 2017-10-27

Tradycyjnie pod koniec października odbył się VIII Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Dulczy Małej, a skierowany do uczniów z ośrodków i szkół specjalnych z województwa podkarpackiego. Przedsięwzięcie finansowane było przez Powiat Mielecki, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie „Nasza Gmina”.    

czytaj dalej...

[czytaj dalej]

Brawo Patrycja!
Dodano dnia: 2017-10-26

Miło nam poinformować, iż kilka dni temu nasza uczennica Patrycja Dudek zajęła
I miejsce w Gminnych Biegach Przełajowych dziewcząt kl. VII i będzie reprezentowała naszą gminę na szczeblu powiatowym.

[czytaj dalej]

Wolontariusze z Dulczy Małej pomagają dzieciom z Peru
Dodano dnia: 2017-10-25

W związku z wizytą w naszej Szkole księdza misjonarza, specjalnie na tę okazję, szkolne koło wolontariatu przeprowadziło akcję pomocy dzieciom z peruwiańskich gór. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu wolontariuszy, rodziców, uczniów i nauczycieli akcja odniosła ogromny sukces, który mocno wzruszył księdza misjonarza. 

[czytaj dalej]

Przez misje poznajemy świat
Dodano dnia: 2017-10-19

 

W związku z trwającym Tygodniem Misyjnym dzięki uprzejmości pani dyrektor i ks. proboszcza w  czwartek 19 września odbyło się spotkanie z księdzem Wiesławem Tworzydło. Pochodzi on z Królówki i jest misjonarzem od ponad 20 lat w Peru, w Ameryce Południowej. 

Ksiądz Wiesław w czasie spotkania przedstawiał uczniom fotografie, które ukazywały życie  i codzienną pracę tamtejszej ludności. Opowiadała o pracy misyjnej, o tym jak wygląda nauka dzieci w szkole, nauczenie religii, głoszenie Ewangelii i udzielanie Sakramentów Świętych. Podczas spotkania mówił o florze i faunie górzystych terenów w których mieszka i pracuje od wielu lat. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Na zakończenie misjonarz był wyraźnie wzruszony hojnością i otwartością naszej społeczności lokalnej w zaangażowanie dzieci     w misyjne dzieło.

Zachęcił dzieci i młodzież do otwarcia się na misje.

Cieszymy się, że ksiądz Wiesław Tworzydło odwiedził naszą szkołę i gorąco pozdrawiamy peruwiańskich przyjaciół.

[czytaj dalej]

Zaproszenie na bezpłatne seminaria w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Mielcu
Dodano dnia: 2017-10-19

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna
ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec
tel. (17) 788 49 78,    606 503 243
e-mail: pppmielec@poczta.onet.plwww.poradniamielec.pl

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne seminarium, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Poradni, w godzinach popołudniowych. Spotkania prowadzone będą przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów.

                                                                                                     Zapraszamy
                                                                                                     Dyrekcja PPP w Mielcu

Więcej informacji w zakładce Dla rodziców

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl