">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

MISIE - RATOWNISIE
Dodano dnia: 2019-12-15

Wielka akcja zbierania pluszaków pod nazwą Misie Ratownisie organizowana przez Fundację Wsparcie112 akcja, która łączy pokolenia. Celem naszej akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

[czytaj dalej]

REGULAMIN SZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO
Dodano dnia: 2019-12-09

"  Boże Narodzenie w poezji"

na najciekawszą rymowankę/wiersz.

 

  1. Konkurs organizowany jest z okazji wręczenia literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, pani Oldze Tokarczuk  (10 grudnia 2019r. z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa noblistka otrzyma  złoty medal oraz dyplom.)
  2. Cele konkursu:
  • Pogłębianie wiedzy uczniów na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz świątecznych tradycji.
  •  przybliżenie dzieciom wiedzy dotyczącej polskich laureatów Nagrody Nobla,
  • Inspirowanie twórczości literackiej uczniów klas I-III
  • Kształtowanie umiejętności pisania ze wskazaniem na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,
  • Rozwijanie twórczej aktywności wśród uczniów;
  • Popularyzacja czytelnictwa.
  • Rozwijanie więzi rodzinnych;
  • Integracja środowiska rodzinnego ucznia ze środowiskiem szkolnym.
[czytaj dalej]

Spotkanie z Mikołajem
Dodano dnia: 2019-12-08

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

Po mino braku białego puchu 6 grudnia z workiem pełnym prezentów,  pojawił się długo oczekiwany przez uczniów gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich (małych i dużych :)).

Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że niewątpliwie wróci za rok.

                                           

[czytaj dalej]

Wycieczka
Dodano dnia: 2019-12-08

Bieszczady  28-29 kwietnia 2020r.

Zakwaterowanie - Kompleks SKALNY SPA w Polańczyku - DOM NA SKALE. Nasze obiekty jest malowniczo położone w górach lub w okolicach Jeziora Solińskiego. Dysponujemy pokojami 3,4 i 5 os. Wszystkie pokoje z łazienkami, TV oraz internetem WiFi.

Na terenie ośrodka znajdują się Dymna Chata - miejsca spotkań przy ogniskach.  

[czytaj dalej]

DZIEŃ PEŁEN MAGII
Dodano dnia: 2019-11-26

Uczniowie klas młodszych i zespołów edukacyjno – terapeutycznych 28 listopada  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na poczęstunek.
Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

[czytaj dalej]

Spotkanie z myśliwymi
Dodano dnia: 2019-11-26

 28 listopada odbyło się spotkanie z myśliwymi, celem którego było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie ze strojem myśliwego i jego rolą, jaką pełni w lesie, kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt,  odpowiedzialności za stan otaczającej ich przyrody; rozwijanie umiejętności społecznych dzieci.

Darz Bór – tymi słowami Panie z Tarnowskiego Klubu Dian  powitały wszystkich uczniów i z wielkim entuzjazmem zacęły opowiadać dzieciom o swoich zainteresowaniach. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywa myśliwy w życiu lasu. Nasi goście zwrócili uwagę na konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego. Pani Sylwia  pokazała zdjęcia zwierząt leśnych i w skrócie scharakteryzowała ich warunki życia. Przypomniała także o zasadach właściwego  zachowania się w lesie.

[czytaj dalej]

IV Rodzinny Konkurs Kulinarny
Dodano dnia: 2019-11-26

Święta Bożego Narodzenia to bogactwo smaków i zapachów...

Serdecznie zapraszamy

do udziału 
w

IVRodzinnym Konkursie Kulinarnym

ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNIKIEM”,

aby nasza szkoła przed Świętami

zapachniała pierniczkami… 

[czytaj dalej]

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE
Dodano dnia: 2019-11-26


[czytaj dalej]

Książki
Dodano dnia: 2019-11-26

Dulcza Mała z tego znana , że jest w książkach zakochana! Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły – p. Sylwia L. wygrała 10 książek w konkursie dla bibliotek wydawnictwa Muza. Książki , które przysłało nam wydawnictwo okazały się bliższe dorosłemu czytelnikowi. Zostały przekazane do SAMORZĄDOWEGO CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEK W w Radomyślu Wielkim, gdzie czekają na czytelników.
[czytaj dalej]

My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy”- podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi
Dodano dnia: 2019-11-22

           Przez cały październik w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki kasztanów i żołędzi.  Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

            Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących. 

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 |

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl