">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

EFEKTY NAUCZANIA ZDALNEGO :)
Dodano dnia: 2020-03-31

 

 

DRODZY RODZICE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ WSPÓŁPRACĘ W TYM TRUDNYM DLA WSZYSTKICH CZASIE :)

Zdalne nauczanie na pewno wywołuje wiele skrajnych emocji, ale możemy przejść przez to tylko RAZEM. 

 

Pierwsze efekty juz mamy 

[czytaj dalej]

Akcja „Na Niebiesko dla Autyzmu”. Czekamy na Wasze zdjęcia!
Dodano dnia: 2020-03-31

Zaświeć się na niebiesko” (Light it up blue) to ogólnoświatowa akcja zainaugurowana w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks i co roku obchodzona w dniu 2 kwietnia.  Ma ona na  celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu, a także walkę z dyskryminacją i izolacją, jakie stają się udziałem tych osób.

W tym dniu w ramach solidarności  ludzie ubierają się na niebiesko, a w wielu krajach ważne budynki podświetlane są na ten kolor, można też  dodać niebieską żarówkę lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub strony www.
Chcielibyśmy, aby z Państwa pomocą dzień ten był okazją do kształtowania w dzieciach empatii oraz tolerancji wobec rówieśników, którzy rozwijają się inaczej.  Pokażmy tym małym gestem wyraz naszej jedności z osobami ze spektrum autyzmu.

Zachęcamy do podzielenia się zdjęciami z akcji, które będą publikowane na naszej szkolnej stronie. Zdjęcia na naszą stronę możecie przesyłać na adres:  nsp_sekretariat@interia.pl 

[czytaj dalej]

Akcja naszych przedszkolaków :)
Dodano dnia: 2020-03-31

Dzieci na całym świecie przyklejają na oknach swoich domów rysunki, na których widnieje kolorowa tęcza. Chcą w ten sposób szerzyć nadzieję i dodać światu trochę koloru w ponurych chwilach pandemii.
Wszystko zaczęło się we Włoszech. Wiele rodzin zaczęło publikować zdjęcia rysunków swoich dzieci, na których widniał napis "tutto andra bene", co znaczy "wszystko się ułoży". Radosne rysunki szybko zagościły na oknach ludzi w Europie, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie i Polsce. Tęcze stanowią także znak wsparcia dla pracowników służby zdrowia. Nasze przedszkolaki również przyłączyły się do tej akcji.

Zobaczcie sami :)

[czytaj dalej]

Szkoła z TVP
Dodano dnia: 2020-03-31

Ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Pierwsze programy wystartowały w poniedziałek, 30 marca o godzinie 8:00. Można obejrzeć je na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia.

Poza materiałami premierowymi, udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie VOD.TVP.PL. TUTAJ
[czytaj dalej]

Polecamy
Dodano dnia: 2020-03-26

Dla uczniów klas I-III
godz. 11:55

https://youtu.be/qleZ2CWdqLU

Prowadząca: Elżbieta Kacprzak - Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopedka, współautorka edukacji polonistycznej i społecznej w serii "Wielka Przygoda".
Plan spotkania:
• wstępne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i narządów artykulacyjnych,
• słuchowe różnicowanie sz – s,
• proste sposoby na naukę trudnych wyrazów,
• rymowanki do ćwiczenia dykcji. Pomoce: kubeczek, woda do picia, rurka, chusteczka higieniczna, kartka długopis.

[czytaj dalej]

Rewalidacja i pomoc psychologiczno- pedagogiczna
Dodano dnia: 2020-03-24

Szanowni Rodzice

Wielu z naszych podopiecznych realizuje w szkole szereg zajęć o charakterze terapeutycznym, rewalidacyjnym.  W związku z wprowadzoną kwarantanną będziemy zamieszczać na stronie szkoły różnorodne materiały dodatkowe pozwalające Wam Rodzice na kontynuację oddziaływań w domu, ćwiczenie umiejętności i rozwijanie kompetencji z zakresu funkcjonowania poznawczego, motorycznego a także emocjonalno-społecznego.

W bocznej zakładce "REWALIDACJA, POMOC P-P" nasi specjaliści cyklicznie będą umieszczać dla Was różnorodne artykuły i materiały.

Więcej informacji w Zakładce: (TUTAJ)

[czytaj dalej]

Zapisy do przedszkola i szkoły podstawowej
Dodano dnia: 2020-03-23

 

*** WAŻNA  INFORMACJA *** 

Szanowni Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją, informujemy, że zapisy do przedszkola i szkoły podstawowej trwają. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zmieniamy formę zapisu. Prosimy o przesyłanie na adres Szkoły :  spdulczam@interia.pl  krótkiego zgłoszenia. Przykładową treść znajdą Państwo poniżej. 

[czytaj dalej]

Informacja dla rodziców przedszkolaków
Dodano dnia: 2020-03-23

Drodzy Rodzice Przedszkolaków !

Pomimo trudnej sytuacji w której znaleźliśmy się wszyscy, chcemy pozostać w stałym kontakcie z Wami :) 
Od dziś na portalu Facebook rusza grupa "Przedszkole Dulcza Mała". Chcemy zaproponować zajęcia, zabawy, tańce i zadania które możecie wykorzystać w tym czasie. Chciałybyśmy też, aby grupa służyła wymianie pomysłów także między Wami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji, w razie wszelkich pytań proszę śmiało kontaktować się z nami przez tę grupę.

                                                                                                                    Wychowawczynie

[czytaj dalej]

21 marca 2020 r. Światowy Dzień Zespołu Downa
Dodano dnia: 2020-03-21

Dziś jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.  Data obchodów nie jest przypadkowa, patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych… Przypada na dwudziesty pierwszy dzień trzeciego miesiąca w roku, ze względu na nazwę zaburzenia – trisomia 21. Celem świętowania tego dnia jest zwiększanie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną, a także integracja z nimi.
Solidarni z osobami z zespołem Downa zakładamy dziś dwie różne, kolorowe skarpetki: w paski, w kropki, pstrokate. Dzięki takiemu zachowaniu wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

Zachęcamy do świętowania!

[czytaj dalej]

Skarpetkowe Wyzwanie - Wasze zdjęcia
Dodano dnia: 2020-03-21

Jesteście wspaniali!!!

Jeszcze nie ma południa, niektórzy dopiero "budzą się do życia",  a na naszej skrzynce już mamy pierwsze zdjęcia naszych uczniów wraz z bliskimi w bajecznie kolorowych skarpetkach.
Czekamy na kolejne :)


Zapraszamy do galerii: TUTAJ

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 |

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl