">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Akcja naszych przedszkolaków :)
Dodano dnia: 2020-03-31

Dzieci na całym świecie przyklejają na oknach swoich domów rysunki, na których widnieje kolorowa tęcza. Chcą w ten sposób szerzyć nadzieję i dodać światu trochę koloru w ponurych chwilach pandemii.
Wszystko zaczęło się we Włoszech. Wiele rodzin zaczęło publikować zdjęcia rysunków swoich dzieci, na których widniał napis "tutto andra bene", co znaczy "wszystko się ułoży". Radosne rysunki szybko zagościły na oknach ludzi w Europie, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie i Polsce. Tęcze stanowią także znak wsparcia dla pracowników służby zdrowia. Nasze przedszkolaki również przyłączyły się do tej akcji.

Zobaczcie sami :)

[czytaj dalej]

Szkoła z TVP
Dodano dnia: 2020-03-31

Ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Pierwsze programy wystartowały w poniedziałek, 30 marca o godzinie 8:00. Można obejrzeć je na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia.

Poza materiałami premierowymi, udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie VOD.TVP.PL. TUTAJ
[czytaj dalej]

Polecamy
Dodano dnia: 2020-03-26

Dla uczniów klas I-III
godz. 11:55

https://youtu.be/qleZ2CWdqLU

Prowadząca: Elżbieta Kacprzak - Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopedka, współautorka edukacji polonistycznej i społecznej w serii "Wielka Przygoda".
Plan spotkania:
• wstępne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i narządów artykulacyjnych,
• słuchowe różnicowanie sz – s,
• proste sposoby na naukę trudnych wyrazów,
• rymowanki do ćwiczenia dykcji. Pomoce: kubeczek, woda do picia, rurka, chusteczka higieniczna, kartka długopis.

[czytaj dalej]

Rewalidacja i pomoc psychologiczno- pedagogiczna
Dodano dnia: 2020-03-24

Szanowni Rodzice

Wielu z naszych podopiecznych realizuje w szkole szereg zajęć o charakterze terapeutycznym, rewalidacyjnym.  W związku z wprowadzoną kwarantanną będziemy zamieszczać na stronie szkoły różnorodne materiały dodatkowe pozwalające Wam Rodzice na kontynuację oddziaływań w domu, ćwiczenie umiejętności i rozwijanie kompetencji z zakresu funkcjonowania poznawczego, motorycznego a także emocjonalno-społecznego.

W bocznej zakładce "REWALIDACJA, POMOC P-P" nasi specjaliści cyklicznie będą umieszczać dla Was różnorodne artykuły i materiały.

Więcej informacji w Zakładce: (TUTAJ)

[czytaj dalej]

Zapisy do przedszkola i szkoły podstawowej
Dodano dnia: 2020-03-23

 

*** WAŻNA  INFORMACJA *** 

Szanowni Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją, informujemy, że zapisy do przedszkola i szkoły podstawowej trwają. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zmieniamy formę zapisu. Prosimy o przesyłanie na adres Szkoły :  spdulczam@interia.pl  krótkiego zgłoszenia. Przykładową treść znajdą Państwo poniżej. 

[czytaj dalej]

Informacja dla rodziców przedszkolaków
Dodano dnia: 2020-03-23

Drodzy Rodzice Przedszkolaków !

Pomimo trudnej sytuacji w której znaleźliśmy się wszyscy, chcemy pozostać w stałym kontakcie z Wami :) 
Od dziś na portalu Facebook rusza grupa "Przedszkole Dulcza Mała". Chcemy zaproponować zajęcia, zabawy, tańce i zadania które możecie wykorzystać w tym czasie. Chciałybyśmy też, aby grupa służyła wymianie pomysłów także między Wami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji, w razie wszelkich pytań proszę śmiało kontaktować się z nami przez tę grupę.

                                                                                                                    Wychowawczynie

[czytaj dalej]

21 marca 2020 r. Światowy Dzień Zespołu Downa
Dodano dnia: 2020-03-21

Dziś jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.  Data obchodów nie jest przypadkowa, patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych… Przypada na dwudziesty pierwszy dzień trzeciego miesiąca w roku, ze względu na nazwę zaburzenia – trisomia 21. Celem świętowania tego dnia jest zwiększanie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną, a także integracja z nimi.
Solidarni z osobami z zespołem Downa zakładamy dziś dwie różne, kolorowe skarpetki: w paski, w kropki, pstrokate. Dzięki takiemu zachowaniu wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

Zachęcamy do świętowania!

[czytaj dalej]

Skarpetkowe Wyzwanie - Wasze zdjęcia
Dodano dnia: 2020-03-21

Jesteście wspaniali!!!

Jeszcze nie ma południa, niektórzy dopiero "budzą się do życia",  a na naszej skrzynce już mamy pierwsze zdjęcia naszych uczniów wraz z bliskimi w bajecznie kolorowych skarpetkach.
Czekamy na kolejne :)


Zapraszamy do galerii: TUTAJ

[czytaj dalej]

"Skarpetkowe Wyzwanie Online"
Dodano dnia: 2020-03-20

Drodzy Uczniowie

Jutro tj. 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. W tamtym roku świętowaliśmy go wspólnie, w szkole, organizując Dzień Kolorowej Skarpetki. Był to nasz wyraz solidarności z osobami z zespołem Downa.

Niestety w tym roku nie możemy się spotkać na tym wydarzeniu, dlatego organizujemy “Skarpetkowe Wyzwanie Online”. Na czym polega? To proste! 21 marca (sobota) załóżcie 2 niepasujące do siebie skarpetki i zróbcie zdjęcie. Prześlijcie je później na adres: nsp_sekretariat@interia.pl  Opublikujemy je na szkolnej stronie.

Niech to będzie symboliczny wyraz naszej solidarności z osobami z zespołem Downa.
Na zdjęcia czekamy do 24 marca br. (wtorek) 

[czytaj dalej]

Zaproszenie do udziału w akcji
Dodano dnia: 2020-03-19

Drodzy Rodzice

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U 

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z poważaniem,
Dawid Wiejata
koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców"

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 |

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl