">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

REGULAMIN SZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO
Dodano dnia: 2019-12-09

"  Boże Narodzenie w poezji"

na najciekawszą rymowankę/wiersz.

 

  1. Konkurs organizowany jest z okazji wręczenia literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, pani Oldze Tokarczuk  (10 grudnia 2019r. z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa noblistka otrzyma  złoty medal oraz dyplom.)
  2. Cele konkursu:
  • Pogłębianie wiedzy uczniów na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz świątecznych tradycji.
  •  przybliżenie dzieciom wiedzy dotyczącej polskich laureatów Nagrody Nobla,
  • Inspirowanie twórczości literackiej uczniów klas I-III
  • Kształtowanie umiejętności pisania ze wskazaniem na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,
  • Rozwijanie twórczej aktywności wśród uczniów;
  • Popularyzacja czytelnictwa.
  • Rozwijanie więzi rodzinnych;
  • Integracja środowiska rodzinnego ucznia ze środowiskiem szkolnym.
[czytaj dalej]

Spotkanie z Mikołajem
Dodano dnia: 2019-12-08

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

Po mino braku białego puchu 6 grudnia z workiem pełnym prezentów,  pojawił się długo oczekiwany przez uczniów gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich (małych i dużych :)).

Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że niewątpliwie wróci za rok.

                                           

[czytaj dalej]

Wycieczka
Dodano dnia: 2019-12-08

Bieszczady  28-29 kwietnia 2020r.

Zakwaterowanie - Kompleks SKALNY SPA w Polańczyku - DOM NA SKALE. Nasze obiekty jest malowniczo położone w górach lub w okolicach Jeziora Solińskiego. Dysponujemy pokojami 3,4 i 5 os. Wszystkie pokoje z łazienkami, TV oraz internetem WiFi.

Na terenie ośrodka znajdują się Dymna Chata - miejsca spotkań przy ogniskach.  

[czytaj dalej]

DZIEŃ PEŁEN MAGII
Dodano dnia: 2019-11-26

Uczniowie klas młodszych i zespołów edukacyjno – terapeutycznych 28 listopada  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na poczęstunek.
Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

[czytaj dalej]

Spotkanie z myśliwymi
Dodano dnia: 2019-11-26

 28 listopada odbyło się spotkanie z myśliwymi, celem którego było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie ze strojem myśliwego i jego rolą, jaką pełni w lesie, kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt,  odpowiedzialności za stan otaczającej ich przyrody; rozwijanie umiejętności społecznych dzieci.

Darz Bór – tymi słowami Panie z Tarnowskiego Klubu Dian  powitały wszystkich uczniów i z wielkim entuzjazmem zacęły opowiadać dzieciom o swoich zainteresowaniach. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywa myśliwy w życiu lasu. Nasi goście zwrócili uwagę na konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego. Pani Sylwia  pokazała zdjęcia zwierząt leśnych i w skrócie scharakteryzowała ich warunki życia. Przypomniała także o zasadach właściwego  zachowania się w lesie.

[czytaj dalej]

IV Rodzinny Konkurs Kulinarny
Dodano dnia: 2019-11-26

Święta Bożego Narodzenia to bogactwo smaków i zapachów...

Serdecznie zapraszamy

do udziału 
w

IVRodzinnym Konkursie Kulinarnym

ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNIKIEM”,

aby nasza szkoła przed Świętami

zapachniała pierniczkami… 

[czytaj dalej]

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE
Dodano dnia: 2019-11-26


[czytaj dalej]

Książki
Dodano dnia: 2019-11-26

Dulcza Mała z tego znana , że jest w książkach zakochana! Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły – p. Sylwia L. wygrała 10 książek w konkursie dla bibliotek wydawnictwa Muza. Książki , które przysłało nam wydawnictwo okazały się bliższe dorosłemu czytelnikowi. Zostały przekazane do SAMORZĄDOWEGO CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEK W w Radomyślu Wielkim, gdzie czekają na czytelników.
[czytaj dalej]

My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy”- podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi
Dodano dnia: 2019-11-22

           Przez cały październik w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki kasztanów i żołędzi.  Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

            Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących. 

[czytaj dalej]

Kiermasz książki
Dodano dnia: 2019-11-22

...

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 |

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl