">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Warsztaty florystyczne
Dodano dnia: 2019-12-17

Dnia 16/12/2019r., z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się warsztaty florystyczne dla uczniów i rodziców z zespołów edukacyjno – terapeutycznych klasy IV – VII.

Zajęcia zostały zorganizowane przez wychowawczynie tych klas, a przeprowadziła je pani Natalia Latała, która pracuje w jednej z naszych radomyskich kwiaciarni.

 

[czytaj dalej]

RAZEM NA ŚWIĘTA
Dodano dnia: 2019-12-15


Szkolne Koło Wolontariatu w ramach swojej działalności w ubiegłym miesiącu zorganizowało zbiórkę artykułów szkolnych i ozdób bożonarodzeniowych dla Zespołu Misyjnego "WSCHÓD" i Redemptoryskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w Tuchowie pod hasłem "Razem na święta i ty możesz zostać Aniołem"

W dniu 13.12.2019 r. członkowie Zespołu Misyjnego "WSCHÓD"z Tuchowa – bracia Aleksander Ćwik i Patryk Reczek, odwiedzili naszą szkołę, aby spotkać się z uczniami, gronem pedagogicznym i zaprezentować zebranym działalność Zespołu Misyjnego. Uczniowie w skupieniu i z uwagą słuchali słów braci, który w barwny i obrazowy sposób opowiadał o realiach z jakimi zetknęli się podczas posługi, którą pełnił w ramach rekolekcji na Litwie, Białorusi czy Ukrainie.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymała pamiątkową zakładkę do książki

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcje "Razem na święta - i ty możesz zostać Aniołem".

[czytaj dalej]

IDĄ ŚWIĘTA NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ
Dodano dnia: 2019-12-15

NASI UCZNIOWIE TAKŻE WŁĄCZYLI SIĘ W AKCJIE "IDĄ SWIETA NE O SMS-IE, LECZ KARTCE PAMIETAJ" 

[czytaj dalej]

MISIE - RATOWNISIE
Dodano dnia: 2019-12-15

Wielka akcja zbierania pluszaków pod nazwą Misie Ratownisie organizowana przez Fundację Wsparcie112 akcja, która łączy pokolenia. Celem naszej akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

[czytaj dalej]

REGULAMIN SZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO
Dodano dnia: 2019-12-09

"  Boże Narodzenie w poezji"

na najciekawszą rymowankę/wiersz.

 

  1. Konkurs organizowany jest z okazji wręczenia literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, pani Oldze Tokarczuk  (10 grudnia 2019r. z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa noblistka otrzyma  złoty medal oraz dyplom.)
  2. Cele konkursu:
  • Pogłębianie wiedzy uczniów na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz świątecznych tradycji.
  •  przybliżenie dzieciom wiedzy dotyczącej polskich laureatów Nagrody Nobla,
  • Inspirowanie twórczości literackiej uczniów klas I-III
  • Kształtowanie umiejętności pisania ze wskazaniem na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,
  • Rozwijanie twórczej aktywności wśród uczniów;
  • Popularyzacja czytelnictwa.
  • Rozwijanie więzi rodzinnych;
  • Integracja środowiska rodzinnego ucznia ze środowiskiem szkolnym.
[czytaj dalej]

Spotkanie z Mikołajem
Dodano dnia: 2019-12-08

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

Po mino braku białego puchu 6 grudnia z workiem pełnym prezentów,  pojawił się długo oczekiwany przez uczniów gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich (małych i dużych :)).

Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że niewątpliwie wróci za rok.

 

                          

 

[czytaj dalej]

Wycieczka
Dodano dnia: 2019-12-08

 

                     Bieszczady  28-29 kwietnia 2020r.

 

Zakwaterowanie - Kompleks SKALNY SPA w Polańczyku - DOM NA SKALE

  Nasze obiekty jest malowniczo położone w górach lub w okolicach Jeziora Solińskiego. Dysponujemy pokojami 3,4 i 5 os. Wszystkie pokoje z łazienkami,          TV oraz internetem WiFi.

Na terenie ośrodka znajdują się Dymna Chata - miejsca spotkań przy ogniskach.

 

 

 

 

[czytaj dalej]

DZIEŃ PEŁEN MAGII
Dodano dnia: 2019-11-26

Uczniowie klas młodszych i zespołów edukacyjno – terapeutycznych 28 listopada  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora”

i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.

Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na poczęstunek.

Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową,

radości oraz integracji grupy.

[czytaj dalej]

Spotkanie z myśliwymi
Dodano dnia: 2019-11-26

 

28 listopada odbyło się spotkanie z myśliwymi, celem którego było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie ze strojem myśliwego i jego rolą, jaką pełni w lesie, kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt,  odpowiedzialności za stan otaczającej ich przyrody; rozwijanie umiejętności społecznych dzieci.

Darz Bór – tymi słowami Panie z Tarnowskiego Klubu Dian  powitały wszystkich uczniów i z wielkim entuzjazmem zacęły opowiadać dzieciom o swoich zainteresowaniach. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywa myśliwy w życiu lasu. Nasi goście zwrócili uwagę na konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego. Pani Sylwia  pokazała zdjęcia zwierząt leśnych i w skrócie scharakteryzowała ich warunki życia. Przypomniała także o zasadach właściwego  zachowania się w lesie.

 

[czytaj dalej]

IV Rodzinny Konkurs Kulinarny
Dodano dnia: 2019-11-26

Święta Bożego Narodzenia to bogactwo smaków i zapachów...

Serdecznie zapraszamy

do udziału 
w

IVRodzinnym Konkursie Kulinarnym

ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNIKIEM”,

aby nasza szkoła przed Świętami

zapachniała pierniczkami… 

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 |

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl