">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Pogadanka z Panem Dzielnicowym
Dodano dnia: 2021-10-08

Bezpieczeństwo dzieci było głównym tematem spotkania, jakie przeprowadził w naszej szkole pan  dzielnicowy. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I – III, klas starszych i przedszkolaki.
Tematyka spotkania była adekwatna do wieku. Dzieciom młodszym pan policjant przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa, natomiast starsze klasy zmierzyły się z tematyką odpowiedzialności i bezpieczeństwa w sieci.

[czytaj dalej]

** Zbiórka karmy dla schroniska **
Dodano dnia: 2021-10-04

"Ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego zwierzęcia."


Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. Można przynosić również ciepłe koce.

Zbiórka karmy potrwa do 25 października, po czym zostanie przekazana przez naszych wolontariuszy do schroniska CZEKADEŁKO w Wadowicach Dolnych.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W TEJ SZLACHETNEJ AKCJI!

[czytaj dalej]

W Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK
Dodano dnia: 2021-10-04

W dniu1 października uczniowie klasy IV i V wzięli udział w wycieczce do Mielca. Zwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną SCK znajdującą się przy ulicy Kusocińskiego w Mielcu oraz uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.
Była to wyjątkowa okazja, by przekonać się, że w czasach gier komputerowych, biblioteka i królująca w niej książka to prawdziwa skarbnica wiedzy i rozrywki. Biblioteka dysponuje bogatą ofertą m.in. książek, czasopism, audiobooków, filmów. Każdy może w niej znaleźć coś dla siebie, mały i duży, ten co stroni od książek i „mól książkowy”.
Uczniowie po przygodzie z książką wybrali się do Lalandii. Pobyt w Sali Zabaw był dla nich niesamowitą frajdą. Wspólnej zabawy i radości nie było końca, co tylko częściowo udało nam się uwiecznić na fotografii.
Zobaczcie sami.     

[czytaj dalej]

Chłopaki na medal
Dodano dnia: 2021-09-30

„Chłopaki na medal” - takie hasło przyświecało dzisiejszej imprezie zorganizowanej przez dziewczynki z SU i Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji Dnia Chłopaka. Dla młodszych uczniów połączony był on również z Dniem pieczonego ziemniaka.

W tym szczególnym dla chłopców dniu czekało na nich wiele niespodzianek. Mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i wiedzy w szeregu konkurencji, w tym na najsilniejszego i najmądrzejszego chłopaka w szkole. Zwycięzcy otrzymali medale, pozostali słodką nagrodę pocieszenia.
Dziękujemy Firmie KUREK z Dulczy Wielkiej za pyszne kiełbaski a  dziewczynkom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za przygotowanie waty cukrowej.

[czytaj dalej]

Głosuj na radomyskie Obserwatorium Astronomiczne
Dodano dnia: 2021-09-21

Zachęcamy aby oddawać głosy w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Wśród nominowanych jest radomyski projekt pn.
„Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki” dotyczący budowy Obserwatorium Astronomicznego w Radomyślu Wielkim i zakupu pomocy naukowych dla miejscowej szkoły.

Na projekt można głosować tutaj:
 

Głos należy potwierdzić klikając w link potwierdzający, który otrzymamy na maila podanego podczas głosowania (link powinien przyjść zaraz po oddaniu głosu, choć zdarza się, że przychodzi z kilkuminutowym opóźnieniem – proszę nie zapomnieć o kliknięciu, aby głos został zaliczony). Można głosować raz dziennie przy użyciu danego maila.
Głosowanie potrwa do 27 września do godz. 23:59. 

Zachęcamy Państwa do głosowania :)

[czytaj dalej]

Małopolska Noc Naukowców już w piątek !
Dodano dnia: 2021-09-21

Oczywiście nie może nas tam zabraknąć :)

[czytaj dalej]

Sprzątamy świat
Dodano dnia: 2021-09-20

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję sprzątania świata.
Hasło tegorocznej edycji to:

[czytaj dalej]

Spotkanie z T-Rexem
Dodano dnia: 2021-09-11

 9 września wybraliśmy się do ,,Zatorlandu” w Zatorze. W kinie 3D zabawny dinozaur T-Rex Alfred wprowadził wszystkich w świat dinozaurów. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do największej atrakcji ,,Zatorlandu” – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru, w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów. Wizyta w tym parku dostarczyła nam wielu niezwykłych przeżyć.

Kolejną, niezapomnianą atrakcją był malowniczy Park Mitologii na wodzie. Uczestniczyliśmy w niezwykłym rejsie wodnym tramwajem. Podczas rejsu słuchaliśmy mitycznych opowieści oraz poznawaliśmy bogów, herosów i innych bohaterów mitologii greckiej. Przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo. Dodatkowych atrakcji na koniec wycieczki dostarczył pobyt w parku linowym oraz mini lunaparku. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


T-Rex wcale nie jest taki straszny, jak nam się wydawało ;)
Wrócimy tam na pewno :)

 

[czytaj dalej]

Wrzuć nakrętkę do naszego Serca
Dodano dnia: 2021-09-09

Kształtowanie właściwych postaw szlachetności oraz zaangażowania społecznego to jedno z wielu zadań naszej szkoły. W związku z tym od kilku lat w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej prężnie działa koło wolontariatu. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami
aktywnie wspierają różne akcje charytatywne, pomagając w ten sposób zarówno osobom z bliskiego otoczenia jak i zupełnie obcym.

Społeczność szkolna stawia pierwsze kroki w roku szkolnym 2021/2022, a członkowie koła wolontariatu już podjęli nowe wyzwanie.
Dzięki uprzejmości firm Martom Skup Złomu oraz S.M. Recykling przed naszą szkołą stanęło
czerwone Serce Pomocy, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Serce jest symbolem wsparcia dla potrzebujących.
Zamiast wyrzucać nakrętki do kosza, wrzućcie je do naszego Serca, będzie to Wasza cegiełka pomocy. Zapraszamy do włączenia się do zbiórki

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają
w realizacji naszych pomysłów.


[czytaj dalej]

Wycieczka
Dodano dnia: 2021-09-02

9 września 2021
WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI

Wyjazd o godz. 7.00

Projekt współfinansowany ze środków GPP i RPA oraz PN w ramach zapobiegania skutkom pandemii COVID-19

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl