">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Przerwa na czytanie
Dodano dnia: 2021-11-02

 PODSUMOWANIE AKCJI "PRZERWA NA CZYTANIE"

28 października był w naszej szkole dniem z książką.A wszystko to za sprawą II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

[czytaj dalej]

Dziecięcy Telefon Zaufania
Dodano dnia: 2021-10-30

Od 1 listopada rusza nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Więcej informacji: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka

[czytaj dalej]

W hołdzie Janowi Pawłowi II. #SzkołaPamięta
Dodano dnia: 2021-10-29

 

W ostatnich dniach października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej odbyła się uroczysta akademia poświęcona niezwykłemu człowiekowi, ważnej postaci dla historii- Janowi Pawłowi II. Akademia ta wpisała się w akcję #SzkołaPamięta, w której bierzemy udział.
Część artystyczna składała się z utworów lirycznych i piosenek. Uczniowie przybliżyli bieg życia człowieka, który „wielkimi literami” i na stałe wpisał się w karty historii polskiego narodu.
Uroczystość była nie tylko wspomnieniem papieża Polaka, ale również podziękowaniem za jego życie, posługę, naukę i słowa skierowane do nas.

[czytaj dalej]

Rozstrzygnięcie konkursu „Jak żyć, aby zdrowym być”
Dodano dnia: 2021-10-28

28 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z zakresu profilaktyki pt. „Jak żyć, aby zdrowym być”. Celem konkursu było promowanie zdrowego trybu życia, oraz pozytywnych postaw i działań na rzecz własnego zdrowia i zdrowia najbliższych. Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnościami plastycznymi, doskonale zobrazowali rówieśnikom czym jest „zdrowe życie” i na co warto zwrócić uwagę, aby być zdrowym i żyć zdrowo.

[czytaj dalej]

Kiszenie kapusty
Dodano dnia: 2021-10-28

Październik to według ludowych zwyczajów i obrzędów najlepszy miesiąc na kiszenie kapusty. O walorach zdrowotnych i leczniczych kiszonej kapusty wiedzieli już nasi przodkowie, dlatego w każdym domostwie nie mogło zabraknąć beczki z kiszoną kapustą. Kiszenie rozpoczynało się wczesnym rankiem, a kończyło późnym wieczorem. Czas pracy przy kiszeniu kapusty umilano sobie opowieściami oraz śpiewem. W kiszeniu kapusty pomocne były również dzieci, które pomagały w układaniu kapusty w beczkach, czerpiąc ogromną radość z udeptywania kapusty bosymi stopami.
Tradycja ta spodobała się również naszym uczniom, którzy chętnie uczestniczyli w kiszeniu kapusty. Mamy nadzieję, że ukiszona przez nas kapusta będzie równie dobra, jak kapusta naszych dziadków. Za dwa tygodnie sprawdzimy jak smakuje i wykorzystamy ją do przyrządzenia pysznej, zdrowej potrawy.

[czytaj dalej]

Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt
Dodano dnia: 2021-10-26

Przez ostatnie dwa tygodnie, zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska Czekadełko w Wadowicach Dolnych. Jak zwykle daliśmy radę!
Razem udało nam się zebrać 200 kilogramów karmy dla kotów i psów. Była to sucha i mokra karma, paszteciki, karma w saszetkach, przysmaki, drobne zabawki, a także ciepłe koce, tak bardzo potrzebne w obliczu zbliżającej się zimy. 

[czytaj dalej]

Już w czwartek "Przerwa na czytanie".
Dodano dnia: 2021-10-25

Uwaga! Uwaga!

Już w najbliższy czwartek tj. 28.10.2021r. nasza szkoła przyłączy się do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". ,,Przerwa na czytanie” to pomysł na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Niech każdy uczeń przyniesie do szkoły w tym dniu swoją ulubioną książkę.

Akcja odbywa się z inicjatywy SU i SKW. 
Organizatorzy: Ewa Mądziel, Lucyna Grzyb, Agata Cetnar 

[czytaj dalej]

Informacja
Dodano dnia: 2021-10-22

W związku z możliwością przystąpienia Gminy do Projektu Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym informujemy, że istnieje możliwość otrzymania bezpłatnie sprzętu komputerowego (laptop).

Sprzęt mogą otrzymać uczniowie - dzieci lub wnuk osób pracujących w byłych PGR. Na terenie gminy Radomyśl Wielki jako PGR traktowany jest IGLOOPOL.

Zgłoszenia można złożyć do szkoły do wtorku tj. 26.10 br.  na odpowiednim druku.

Druk znajdą Państwo TUTAJ

Druk dla osoby pełnoletniej TUTAJ

Osoby spełniające kryteria uczestniczenia w projekcie mogą pobrać i złożyć do dnia 28 października 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim - pokój numer 20 (GZEAS) odpowiednie oświadczenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
Więcej informacji : TUTAJ

[czytaj dalej]

Warsztaty plastyczne w Zalipiu
Dodano dnia: 2021-10-22

W słoneczny październikowy poranek uczniowie klas młodszych i zespołów edukacyjno- terapeutycznych udali się do malowniczej wsi Zalipie. W Domu Malarek – miejscu w którym szkolą się kolejne pokolenia gospodyń dekorujących swoje domy w tradycyjne wzory, uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach plastycznych.

[czytaj dalej]

Pasowanie na ucznia 2021
Dodano dnia: 2021-10-18

Uczniowie klasy pierwszej  są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Dnia 13 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl