">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

JAK BOHATEROWIE WALCZYLI O WOLNOŚĆ, HONOR I OJCZYZNĘ "WRZESIEŃ 39"
Dodano dnia: 2020-02-10

We wtorkowy poranek do naszej szkoły  przyjechała grupa rekonstrukcyjna z Lublina, która zaprezentowała nam szereg wydarzeń historycznych,w których Polacy walczyli  o wolność Ojczyzny. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak wyglądał strój polskich powstańców, dowódców wojskowych. Mieli też możliwość założyć elementy strojów wojskowych oraz uczestniczyć w prawdziwej musztrze, którego celem jest przygotowanie żołnierzybdo sprawnego wykonywania rozkazów dowódcy. Dziewczynki natomiast wcieliły się w łączniczki stacji telefonicznejNasi uczniowie świetnie spisali się w tej konkurencji.   Na zakończenie wykładu każda klasa mogła podejść i obejrzeć z bliska spektakularną broń, która wzbogaciła pokaz o aspekty wizualne.  Prowadzący zmienili  45 minutową lekcję historii w pasjonujący wykład, który zainteresował nawet największych rozrabiaków. Wszyscy powinniśmy mieć na uwadze burzliwą,  a  zarazem piękną historię naszego kraju, gdzie męstwo żołnierzy i niestrudzona walka przyniosła Niepodległość Polsce. 

[czytaj dalej]

PODSUMOWANIE AKCJI MISIE RATOWNISIE PODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM
Dodano dnia: 2020-02-05

W styczniu zakończyliśmy akcję „Misie Ratownisie”, mającejącą na celu zbiórkę pluszków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i innych zdarzeniach losowych. „Misie Ratownisie” przekazywane są dzieciom przez służby pomocowe, które jako pierwsze dotrą na miejsce zdarzenia, tj. strażaków, policjantów,  ratowników medycznych. Maskotki spełniają rolę „przytulacza” i „pocieszacza”, który ma odwrócić uwagę dziecka od szoku, bólu i cierpienia w sytuacji traumatycznego zdarzenia. Pluszaki w tym momencie pełnią rolę apteczki pierwszej pomocy psychologicznej, która jest bardzo ważna w tych trudnych dla dzieci chwilach.

Szkolny Koło Wolontariatu  uzbierało prawie 50 pluszowych maskotek i przekazał organizatorowi Fundacja Wsparcie 112 w Krośnie

 Dziękujemy wszystkim osobom wielkiego serca, które oddały maskotki oraz  tym, które przeprowadziły akcję na terenie szkoły.

[czytaj dalej]

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dodano dnia: 2020-02-05

W dniu 30/01/2020.  w naszej grupie  odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach  i wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Pani dyrektor naszej szkoły przywitała przybyłych wspaniałych gości oraz złożyła piękne życzenia.

 

[czytaj dalej]

EkoWalentynki 2020 - czyli kochamy recykling!
Dodano dnia: 2020-02-05

Juz po raz drugi Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2020.
"EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. 

[czytaj dalej]

Gratulacje dla Jasia
Dodano dnia: 2020-02-05

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jaś Krzystyniak zbdobył wyróznienie w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie plastycznym "Kalendarz 2020"- Najwiekszy Skarb to Dobry Przyjaciel. 

 

 

 

 

 

 

 

 

[czytaj dalej]

Pierwszaki zaczynają dokarmiać ptaki
Dodano dnia: 2020-01-14

Uczniowie klasy 1 przed pójściem na ferie zatroszczyli się o brzuszki naszych małych, fruwających przyjaciół. W szkolnym ogrodzie zadbali o to, by karmniki który postawili były pełne i ptaki miały co jeść kiedy zgłodnieją.

 

[czytaj dalej]

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „FERIE Z KSIĄŻKĄ”
Dodano dnia: 2020-01-14

Zapraszamy wszystkich  uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej do udziału w konkursie czytelniczym „Ferie z książką”

Czas trwania konkursu: 13.01.2020r.- 28.01.2020r

Zasady uczestnictwa:

  • Konkurs  jest adresowany do uczniów klas I-III , zespołów edukacyjno terapeutycznych klas I-VIII oraz  klasy IV-VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej.
  • Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie mają za zadanie wypożyczyć   z biblioteki szkolnej książkę spoza kanonu lektur szkolnych i przeczytać ją podczas ferii zimowych.
  • Uczniowie klas I-III oraz zespołów edukacyjno- terapeutycznych klas  I-VIII mają narysować ilustrację według własnego pomysłu do przeczytanej książki.

a)    ilustracja powinna być narysowana samodzielnie,wg. pomysłu autora (nie przerysowana z książki)

b)       format max.A3,

  • Uczniowie klas IV-VIII mają napisać krótką, ale bogatą językowo recenzję książki, zachęcającą rówieśników do jej przeczytania

a)        8-10 zdań napisanych czytelnym pismem, poprawnie pod względem stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym.

  • Prace konkursowe wraz z danymi należy dostarczyć do organizatorów.
  • Termin składania prac upływa z dniem 28 stycznia 2020 roku.
  • Dane autora (imię, nazwisko, wiek, klasa ) i informacje o książce (autor ,tytuł) należy napisać na odwrociepracy 
  • Nagrody:W konkursie przewidziano dyplomy i nagrody niespodzianki
[czytaj dalej]

PODZIĘKOWANIA
Dodano dnia: 2020-01-14

 

[czytaj dalej]

Życzenia
Dodano dnia: 2019-12-23

[czytaj dalej]

KONKURS PIERNIKOWY
Dodano dnia: 2019-12-23

Na konkurs wpłynęło 14 piernikowych wypieków. Bardzo dziękujemy za udział konkursie i wielkie zaangażowanie w wykonanie przepięknych ozdób. Przyniesione przeróżne piernikowe cudeńka to wręcz dzieła sztuki. Wszystkie wypieki kusiły swoim wyglądem i zapachem, dlatego komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Julia Zielińska

II miejsce –  Ilona Janiec, Gabriela Jaworska, Julia Bielat,

III miejsce - Zuzanna Wyzga,  Maciej Szot, Jan Grzech

Wyróżnienia zdobyli: Kacper Mosik , Kupiec Zuzanna i Kamil

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i atrakcyjne nagrody, które wręczone zostały podczas spotkania opłatkowego.

 

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl