">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Gratulacje dla Jasia
Dodano dnia: 2020-02-05

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jaś Krzystyniak zbdobył wyróznienie w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie plastycznym "Kalendarz 2020"- Najwiekszy Skarb to Dobry Przyjaciel. 

 

 

 

 

 

 

 

 

[czytaj dalej]

Pierwszaki zaczynają dokarmiać ptaki
Dodano dnia: 2020-01-14

Uczniowie klasy 1 przed pójściem na ferie zatroszczyli się o brzuszki naszych małych, fruwających przyjaciół. W szkolnym ogrodzie zadbali o to, by karmniki który postawili były pełne i ptaki miały co jeść kiedy zgłodnieją.

 

[czytaj dalej]

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „FERIE Z KSIĄŻKĄ”
Dodano dnia: 2020-01-14

Zapraszamy wszystkich  uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej do udziału w konkursie czytelniczym „Ferie z książką”

Czas trwania konkursu: 13.01.2020r.- 28.01.2020r

Zasady uczestnictwa:

  • Konkurs  jest adresowany do uczniów klas I-III , zespołów edukacyjno terapeutycznych klas I-VIII oraz  klasy IV-VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej.
  • Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie mają za zadanie wypożyczyć   z biblioteki szkolnej książkę spoza kanonu lektur szkolnych i przeczytać ją podczas ferii zimowych.
  • Uczniowie klas I-III oraz zespołów edukacyjno- terapeutycznych klas  I-VIII mają narysować ilustrację według własnego pomysłu do przeczytanej książki.

a)    ilustracja powinna być narysowana samodzielnie,wg. pomysłu autora (nie przerysowana z książki)

b)       format max.A3,

  • Uczniowie klas IV-VIII mają napisać krótką, ale bogatą językowo recenzję książki, zachęcającą rówieśników do jej przeczytania

a)        8-10 zdań napisanych czytelnym pismem, poprawnie pod względem stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym.

  • Prace konkursowe wraz z danymi należy dostarczyć do organizatorów.
  • Termin składania prac upływa z dniem 28 stycznia 2020 roku.
  • Dane autora (imię, nazwisko, wiek, klasa ) i informacje o książce (autor ,tytuł) należy napisać na odwrociepracy 
  • Nagrody:W konkursie przewidziano dyplomy i nagrody niespodzianki
[czytaj dalej]

PODZIĘKOWANIA
Dodano dnia: 2020-01-14

 

[czytaj dalej]

Życzenia
Dodano dnia: 2019-12-23

[czytaj dalej]

KONKURS PIERNIKOWY
Dodano dnia: 2019-12-23

Na konkurs wpłynęło 14 piernikowych wypieków. Bardzo dziękujemy za udział konkursie i wielkie zaangażowanie w wykonanie przepięknych ozdób. Przyniesione przeróżne piernikowe cudeńka to wręcz dzieła sztuki. Wszystkie wypieki kusiły swoim wyglądem i zapachem, dlatego komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Julia Zielińska

II miejsce –  Ilona Janiec, Gabriela Jaworska, Julia Bielat,

III miejsce - Zuzanna Wyzga,  Maciej Szot, Jan Grzech

Wyróżnienia zdobyli: Kacper Mosik , Kupiec Zuzanna i Kamil

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i atrakcyjne nagrody, które wręczone zostały podczas spotkania opłatkowego.

 

[czytaj dalej]

Wigilia szkolna
Dodano dnia: 2019-12-23


 

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Przygotowania, spotkania z rodziną, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy  i  ten najbardziej magiczny dzień w roku – Wigilia.   Tuż przed Świętami nasi uczniowie spotkali ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na klasowych Wigiliach. Życząc sobie zdrowych i spokojnych Świąt dzielili się opłatkiem, spożywali przygotowane przez rodziców potrawy wigilijne i śpiewali kolędy.  Zobaczcie jak wyglądał ten niezwykły czas w naszej Szkolnej Rodzinie.

 

[czytaj dalej]

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Dodano dnia: 2019-12-23

     W dniu 20 grudnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Atrakcyjne prezentacje uczniów nagradzane były brawami. Obfitowały w repertuar tradycyjnych kolęd i pastorałek takich jak : Do szopy hej pasterze, A wczora z wieczora, Lulajże Jezuniu,  Gore gwiazda, Bosy pastuszek, Świeć gwiazdeczko, Skrzypi wóz.

Komisja konkursowa w składzie :

Pani Dyrektor  Małgorzata Drożdż , pani Renata Mika i pani  Anna Wraga  wyłoniła następujących zwycięzców:

[czytaj dalej]

ZNAMY JUŻ LAUREATÓW RODZINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO
Dodano dnia: 2019-12-23

Miło nam poinformować,  że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w szkolnym konkurs literackim klas I-III  ogłoszonym z okazji wręczenia literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, pani Oldze Tokarczuk.

 

I MIEJSCE: Marlena Irla kl. I

II MIEJSCE: Ksawery Kusek kl. II, Milena Bogacz kl.II

III MIEJSCE: Szymon Kilian kl.II, Filip Gałat kl. II

WYRÓŻNIENIA: Karol Hudy zespół edukacyjno terapeutyczny kl. I, Mikołaj Adamowicz kl. II, Maciej Szotkl.II, Jan Grzech kl. III

[czytaj dalej]

Przy wigilijnym stole
Dodano dnia: 2019-12-23

Kilka dni przed Świętami, kolejny raz zgromadziliśmy się przy wigilijnym stole w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej. W świątecznie przystrojonej sali, przy blasku świec, spotkali się rodzice uczniów, nauczyciele, przedstawiciele władz lokalnych i Stowarzyszenia „Nasza Gmina”, sponsorzy oraz przyjaciele naszej szkoły.

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła nas niezwykła oprawa muzyczna wigilii. Gitarowe improwizacje pana Michała Szuby (Miguel Moon) i anielski głos pani Marty Bujalskiej stworzyły niesamowity klimat. Wszyscy kochamy kolędy i pastorałki a na ich dźwięk od razu przenosimy się w klimat tych najpiękniejszych polskich świąt - Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie ksiądz proboszcz pobłogosławił opłatki i po wspólnej modlitwie nadszedł czas na łamanie się nimi i składanie sobie życzeń.

To spotkanie przy wspólnym stole i kolędowanie jest okazją do integracji, a także wyrazem podziękowania, tym wszystkim, którzy nam pomagają i wspierają nasze inicjatywy. Serdecznie dziękujemy pracownikom szkoły, rodzicom uczniów, sponsorom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego Wieczoru Wigilijnego.

 

 

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl