Menu

 

 

 

Aktualności

Szaszłyki owocowe
Dodano dnia: 2018-01-17

W szkole dzieci nabywają wiedzę  i umiejętności z różnych dziedzin życia.  Jedną z nich jest  zdrowe odżywianie.Uczniowie dowiadują się, co należy jeść alby być zdrowym i dobrze się rozwijać . Poznają też przykrą prawdę, że tak lubiane słodycze, słone przekąski, czy gazowane  napoje nie służą zdrowiu.

W ramach  ”Programu dla szkół”  uczniowie klas młodszych ,zespołów edukacyjno- terapeutycznych kl. I –III oraz klasy IV na zajęciach samodzielnie przygotowali pyszne szaszłyki owocowe. 

[czytaj dalej]

POZDROWIENIA Z PERU
Dodano dnia: 2018-01-11

Z Nowym 2018 Rokiem otrzymaliśmy ciepłe pozdrowienia z odleglego Peru.

Ks. Misjonarz Wiesław Tworzydło, który w październiku odwiedził naszą szkołę w imieniu swych podopiecznych przesłał nam podziękowania za okazaną życzliwość i pomoc.

Jeszcze raz dziękujemy całej naszej społeczności za otwartość na potrzeby innych, a zwłaszcza wolontariuszom NSP w Dulczy Małej.

[czytaj dalej]

Kolędnicy Misyjni 2017
Dodano dnia: 2018-01-08

Bóg się rodzi – tą radosną wieść mogli usłyszeć  mieszkańcy Dulczy Małej od kolędników którzy pukali do ich drzwi w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Barwna grupa kolędnicza odgrywająca scenki rodzajowe związane z narodzeniem Jezusa to już  nasza lokalna tradycja łącząca w sobie dwie inicjatywy: podtrzymywanie zwyczaju kolędowania oraz kolędę misyjną. 

[czytaj dalej]

Ważna informacja
Dodano dnia: 2018-01-05

WAŻNE

Od stycznia 2018 r. koszt jednego gorącego posiłku w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum Specjalnym w Dulczy Małej wynosi 3,00 zł.

Koszt obiadów w styczniu wynosi 57 zł.

[czytaj dalej]

PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Dodano dnia: 2017-12-23

[czytaj dalej]

Życzenia
Dodano dnia: 2017-12-23

[czytaj dalej]

Wigilia szkolna uczniów
Dodano dnia: 2017-12-23

Boże Narodzenie to szczególny czas radości,  zadumy  i  refleksji  w  gronie  najbliższych.

       Trzej Królowie jeszcze w drodze, gwiazda nad betlejemską szopą świeci coraz jaśniej, wszystkie znaki na ziemi i niebie zdają się zwiastować „…kolejne Boże Narodzenie…”

 22 grudnia 2017 roku po raz kolejny nasza mała społeczność szkolna usiadła  do wigilijnego stołu. Wspólny śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem  ze swoimi kolegami, koleżankami i wychowawcami, wizyta kolędników misyjnych którzy przypomnieli  krótko jak to było w  Betlejem, ryba i makowiec – to stałe elementy naszego opłatkowego spotkania. Nie zabrakło ich również w tym roku.  Narodziła się także nowa tradycja, która dodatkowo wprowadziła wszystkich w  nastrój zbliżających się Świąt  mianowicie - świąteczne karaoke. Rozśpiewani, pełni radości, w dobrym humorze udaliśmy się do naszych domów aby w gronie rodzinnym cieszyć się z narodzenia Pana.

[czytaj dalej]

Pomoc dla Dominika - podsumowanie
Dodano dnia: 2017-12-23

Kochani!
Organizowana przez nasz wolontariat akcja dobiegła końcaJ! Przez ponad tydzień zbieraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, tj.: artykuły spożywcze, środki chemiczne, ubrania i zabawki dla Dominika
i jego rodziny.  Dzisiaj z dumą możemy poinformować, że nasi uczniowie, ich rodzice, osoby spoza szkoły oraz mieszkańcy Mielca… MAJĄ WIELKIE I GORĄCE SERCA! Akcja zakończyła się pełnym SUKCESEM!  

[czytaj dalej]

ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNIKIEM - II KONKURS RODZINNY -PODSUMOWANIE
Dodano dnia: 2017-12-23

Nie ma prawdziwych świąt bez pierwszej gwiazdki, prezentów, choinki i zapachu piernika, dlatego też juz po raz drugi w naszej szkole zorganizowano rodzinny konkurs piernikowy pt. „Święta piernikiem pachnące”.


            Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie piernikowych ozdób – wszystkie prace były przepiękne!           Uczestnicy konkursu pokazali, że z piernika można robić wręcz dzieła sztuki.

[czytaj dalej]

Uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola
Dodano dnia: 2017-12-22

W zimowej scenerii, na kilka dni przed Świętami, dokonano oficjalnego otwarcia i poświęcenia nowego budynku Niepublicznego Przedszkola Radosny Start – Oddział Zamiejscowy w Dulczy Małej. 

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl