">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Wrzesień w skrócie
Dodano dnia: 2016-09-30

Wakacje się skończyły i nadszedł

Niektórzy bardzo cieszyli się z tej chwili, inni troszkę mniej...

O godzinie 8:00 zebraliśmy się w tutejszym kościele na uroczystej Mszy Św. a po jej zakończeniu przeszliśmy do Szkoły, by rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017. Od razu ostro zabraliśmy się do nauki, bo wiedzieliśmy, że przed nami kilka wydarzeń, do których chcieliśmy się przygotować.

Poniżej kilka wrześniowych faktów :)

[czytaj dalej]

Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego
Dodano dnia: 2016-09-30

27 września 2016 r. obchodziliśmy  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.

Z tej okazji uczniowie gimnazjum wykonali gazetkę ścienną przybliżającą historię powstania Szarych Szeregów współdziałających z Państwem Podziemnym. Nie zabrakło na niej postaci takich bohaterów jak Alek, Rudy czy Zośka.

Odbył się także konkurs piosenki z okresu II wojny  światowej . Do konkursu zgłosili się głównie uczniowie kl. VI. Soliści i zespoły reprezentowali wysoki poziom artyzmu, zatem jury przyznając nagrody  miało nie lada orzech do zgryzienia .

Ostatecznie werdyktem jury zwyciężył  zespól chłopięcy w składzie: Adrian Giermata, Szymon Kowal  i Eryk Szpakowski, który wykonał piosenkę ,,Pałacyk Michla”. Na drugim miejscu uplasowała się Roksana Siembab śpiewająca utwór ,,Dziewczyna z granatem” . Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Siembab. Wszyscy wykonawcy otrzymali duże brawa i  słodkie nagrody, zaś laureaci statuetki: ,,Kryształowy Głos” , ,,Perłowy Głos” i ,,Aksamitny Głos”. Wszystkim spodobał się taki pomysł zorganizowania uroczystości.

 

GALERIA

[czytaj dalej]

Wycieczka do kieleckiego teatru
Dodano dnia: 2016-09-29

,,Czy to nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem… Świat jest taki ciekawy…
Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o wszystkim wiedzieli, prawda?”

Ania Shirley 

Kierowani ciekawością odkrywania tego co nieznane, uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Dulczy Małej pierwszego jesiennego poranka udali się w podróż do kieleckiego teatru, a celem było obejrzenie spektaklu pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Podróż, choć daleka upłynęła szybko w miłej atmosferze. Sam teatr oczarował dzieci i młodzież swoją atmosferą. Zajęliśmy miejsce i już tylko moment dzielił nas od spotkania z bohaterami spektaklu. Pierwszy dzwonek , drugi, trzeci i kurtyna poszła w górę! Oczom widzów ukazała się przepiękna scenografia oraz aktorzy w przepięknych kostiumach z epoki. Scenografia, kostiumy, gra świateł, oprawa muzyczna, fantastyczna gra aktorów, wszystko to zadziałało jak wehikuł czasu który przeniósł nas do miasteczka Avonlea abyśmy mogli dzielić z Anią Shirley radości i smutki. Zasłuchani, zapatrzeni, rozbawieni nawet nie zorientowaliśmy się kiedy minęło 2 godziny i przyszedł czas na brawa i pożegnanie. Naszym milusińskim spektakl bardzo się podobał, dowodem tego były owacje na stojąco.

Emocjom jednak nie było końca, nasi uczniowie dzięki uprzejmości aktorki grającej w spektaklu, pani Beacie Pszenicznej (pochodzącej z naszych okolic) mogli zobaczyć kuluary teatru: garderobę aktorów, kostiumy, rekwizyty, salę do prób stolikowych. Chętni mogli przejść metamorfozę i w krótkim czasie zmienić swój wygląd. Podziękowaliśmy Pani Beacie za tę niezwykłą lekcję o teatrze, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i tak pożegnaliśmy teatr.

Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych - na pewno wrócimy do kieleckiego teatru.

GALERIA

 

[czytaj dalej]

Wakacyjne marzenia do spełnienia - podsumowanie półkolonii letniej
Dodano dnia: 2016-07-04

 

"WAKACYJNE MARZENIA DO SPEŁNIENIA"

Pod takim hasłem dobywła się półkolonia dla uczniów z Dulczy Małej. Organizowana była w ramach projektu, którego celem było przeprowadzenie ciekawych i atrakcyjnych zajęć w okresie wakacyjnym. Półkolonia współfinansowana była przez Stowarzyszenie "Nasza Gmina" i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

 

[czytaj dalej]

Sukcesy naszych uczennic
Dodano dnia: 2016-06-18

 

            Miło nam poinformować, o sukcesach naszych uczniów w konkursach plastycznych.
Kinga Ujas – uczennica klasy V szkoły podstawowej wzięła udział w konkursie plastycznym pn. „INSPIRACJE SĄ WŚRÓD NAS” i w II etapie zakwalifikowała się do grupy 20 uczniów, którzy w nagrodę wezmą udział w dwudniowym plenerze malarskim.

            Z kolei w konkursie pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego pn. „KRAJOBRAZY MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY” Sylwia Marcinek – uczennica klasy III gimnazjum zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast jej koleżanka z klasy Angelika Starzec została w tym konkursie wyróżniona.

            Nasze uczennice zostały również docenione w II ETAPIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO w którym wyróżniono Patrycję Jaworską- uczennicę klasy III szkoły podstawowej i Izabelę Klara uczennicę  kl. III gimnazjum.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy  :)

[czytaj dalej]

Konkurs plastyczny „Moja rodzina”
Dodano dnia: 2016-06-18

Dnia 02.06.2016r. uczniowie klas specjalnych Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz klas I-III Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Dulczy Małej wzięli udział w konkursie plastycznym, którego głównym celem było propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, a także pokazanie pozytywnych wartości  rodzinnych.

[czytaj dalej]

Rozstrzygnięcie konkursu „Najładniejsza sala lekcyjna”
Dodano dnia: 2016-06-18

Konkurs na najładniejszą sale lekcyjną organizowany w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Specjalnym w Dulczy Małej trwał od 31.03.2016 r. – 31.05.2016 r. Celem konkursu było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne oraz motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy.

[czytaj dalej]

GRUNT TO RODZINA
Dodano dnia: 2016-06-18

 

            To był niezwykły dzień. 2 czerwca odbył się w Szkole w Dulczy Małej Piknik Rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami. Swoją obecnością zaszczycili nas – jak co roku – Strażacy z OSP Dulcza Mała, Radny Powiatu Mieleckiego pan Eugeniusz Ryba, pani Sołtys Teresa Kij oraz  prezes Stowarzyszenia „Praktyczna Pani” pani Zofia Frankowicz.

[czytaj dalej]

„HEJ GÓRY NASZE GÓRY”
Dodano dnia: 2016-05-30

DULCZA  MAŁA - SZCZAWNICA  23-24.05.2016r.

Wszyscy  się zastanawiali

a później zdecydowali.

Dość tej monotonii życia,

mamy szczyty do zdobycia.

Piękne słońce zaświeciło,

do Szczawnicy zaprosiło.

Był wyciąg i Palenica

zaś dnia drugiego na nogach

piękna, ostra Sokolica.

Uczniowie kondycją się wykazali,

wieczorem anielską cierpliwość

nauczycieli testowali.

Wszyscy wrócili cali i zdrowi

do kolejnej wyprawy jesteśmy już gotowi.

 

                                                         Katarzyna Flis

 

ZAPRASZAMY DO GALERII:)

[czytaj dalej]

Spacerkiem po Sandomierzu...
Dodano dnia: 2016-05-30

       24 maja 2016 r. o godzinie 8.00 wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Wszystkim towarzyszył dobry humor oraz nadzieja na wspaniałą pogodę. Pogoda nie zawiodła. Słońce wzbudziło w nas „apetyt” na niesamowitą przygodę. I tak też było.

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl