">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Życzenia
Dodano dnia: 2019-12-23

[czytaj dalej]

KONKURS PIERNIKOWY
Dodano dnia: 2019-12-23

Na konkurs wpłynęło 14 piernikowych wypieków. Bardzo dziękujemy za udział konkursie i wielkie zaangażowanie w wykonanie przepięknych ozdób. Przyniesione przeróżne piernikowe cudeńka to wręcz dzieła sztuki. Wszystkie wypieki kusiły swoim wyglądem i zapachem, dlatego komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Julia Zielińska

II miejsce –  Ilona Janiec, Gabriela Jaworska, Julia Bielat,

III miejsce - Zuzanna Wyzga,  Maciej Szot, Jan Grzech

Wyróżnienia zdobyli: Kacper Mosik , Kupiec Zuzanna i Kamil

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i atrakcyjne nagrody, które wręczone zostały podczas spotkania opłatkowego.

 

[czytaj dalej]

Wigilia szkolna
Dodano dnia: 2019-12-23


 

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Przygotowania, spotkania z rodziną, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy  i  ten najbardziej magiczny dzień w roku – Wigilia.   Tuż przed Świętami nasi uczniowie spotkali ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na klasowych Wigiliach. Życząc sobie zdrowych i spokojnych Świąt dzielili się opłatkiem, spożywali przygotowane przez rodziców potrawy wigilijne i śpiewali kolędy.  Zobaczcie jak wyglądał ten niezwykły czas w naszej Szkolnej Rodzinie.

 

[czytaj dalej]

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Dodano dnia: 2019-12-23

     W dniu 20 grudnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Atrakcyjne prezentacje uczniów nagradzane były brawami. Obfitowały w repertuar tradycyjnych kolęd i pastorałek takich jak : Do szopy hej pasterze, A wczora z wieczora, Lulajże Jezuniu,  Gore gwiazda, Bosy pastuszek, Świeć gwiazdeczko, Skrzypi wóz.

Komisja konkursowa w składzie :

Pani Dyrektor  Małgorzata Drożdż , pani Renata Mika i pani  Anna Wraga  wyłoniła następujących zwycięzców:

[czytaj dalej]

ZNAMY JUŻ LAUREATÓW RODZINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO
Dodano dnia: 2019-12-23

Miło nam poinformować,  że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w szkolnym konkurs literackim klas I-III  ogłoszonym z okazji wręczenia literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, pani Oldze Tokarczuk.

 

I MIEJSCE: Marlena Irla kl. I

II MIEJSCE: Ksawery Kusek kl. II, Milena Bogacz kl.II

III MIEJSCE: Szymon Kilian kl.II, Filip Gałat kl. II

WYRÓŻNIENIA: Karol Hudy zespół edukacyjno terapeutyczny kl. I, Mikołaj Adamowicz kl. II, Maciej Szotkl.II, Jan Grzech kl. III

[czytaj dalej]

Przy wigilijnym stole
Dodano dnia: 2019-12-23

Kilka dni przed Świętami, kolejny raz zgromadziliśmy się przy wigilijnym stole w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej. W świątecznie przystrojonej sali, przy blasku świec, spotkali się rodzice uczniów, nauczyciele, przedstawiciele władz lokalnych i Stowarzyszenia „Nasza Gmina”, sponsorzy oraz przyjaciele naszej szkoły.

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła nas niezwykła oprawa muzyczna wigilii. Gitarowe improwizacje pana Michała Szuby (Miguel Moon) i anielski głos pani Marty Bujalskiej stworzyły niesamowity klimat. Wszyscy kochamy kolędy i pastorałki a na ich dźwięk od razu przenosimy się w klimat tych najpiękniejszych polskich świąt - Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie ksiądz proboszcz pobłogosławił opłatki i po wspólnej modlitwie nadszedł czas na łamanie się nimi i składanie sobie życzeń.

To spotkanie przy wspólnym stole i kolędowanie jest okazją do integracji, a także wyrazem podziękowania, tym wszystkim, którzy nam pomagają i wspierają nasze inicjatywy. Serdecznie dziękujemy pracownikom szkoły, rodzicom uczniów, sponsorom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego Wieczoru Wigilijnego.

 

 

[czytaj dalej]

Warsztaty florystyczne
Dodano dnia: 2019-12-17

Dnia 16/12/2019r., z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się warsztaty florystyczne dla uczniów i rodziców z zespołów edukacyjno – terapeutycznych klasy IV – VII.

Zajęcia zostały zorganizowane przez wychowawczynie tych klas, a przeprowadziła je pani Natalia Latała, która pracuje w jednej z naszych radomyskich kwiaciarni.

 

[czytaj dalej]

RAZEM NA ŚWIĘTA
Dodano dnia: 2019-12-15


Szkolne Koło Wolontariatu w ramach swojej działalności w ubiegłym miesiącu zorganizowało zbiórkę artykułów szkolnych i ozdób bożonarodzeniowych dla Zespołu Misyjnego "WSCHÓD" i Redemptoryskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w Tuchowie pod hasłem "Razem na święta i ty możesz zostać Aniołem"

W dniu 13.12.2019 r. członkowie Zespołu Misyjnego "WSCHÓD"z Tuchowa – bracia Aleksander Ćwik i Patryk Reczek, odwiedzili naszą szkołę, aby spotkać się z uczniami, gronem pedagogicznym i zaprezentować zebranym działalność Zespołu Misyjnego. Uczniowie w skupieniu i z uwagą słuchali słów braci, który w barwny i obrazowy sposób opowiadał o realiach z jakimi zetknęli się podczas posługi, którą pełnił w ramach rekolekcji na Litwie, Białorusi czy Ukrainie.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymała pamiątkową zakładkę do książki

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcje "Razem na święta - i ty możesz zostać Aniołem".

Bądźmy #RazemNaŚwięta

[czytaj dalej]

IDĄ ŚWIĘTA NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ
Dodano dnia: 2019-12-15

NASI UCZNIOWIE TAKŻE WŁĄCZYLI SIĘ W AKCJIE "IDĄ SWIETA NE O SMS-IE, LECZ KARTCE PAMIETAJ" 

[czytaj dalej]

MISIE - RATOWNISIE
Dodano dnia: 2019-12-15

Wielka akcja zbierania pluszaków pod nazwą Misie Ratownisie organizowana przez Fundację Wsparcie112 akcja, która łączy pokolenia. Celem naszej akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 |

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl