Menu

 

 

 

 

XII Przegląd Małych Form Teatralnych

W dniu 26 października 2023 roku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, prowadzona przez "Stowarzyszenia Nasza Gmina", po raz kolejny zorganizowała wyjątkowe wydarzenie kulturalne – XII Przegląd Małych Form Teatralnych. Impreza ta skierowana do dzieci z niepełnosprawnościami - stanowiła doskonałą okazję do podzielenia się sztuką, radością oraz wzajemnym wsparciem.

Na scenie pojawiły się różnorodne przedstawienia, prezentowane przez wychowanków placówek specjalnych z województwa podkarpackiego. Każde z nich wniosło unikalny wkład artystyczny, ukazując talent i zaangażowanie zarówno uczniów, jak i ich opiekunów. Nie były to jedynie spektakle teatralne, lecz także wyjątkowe występy wokalne, które dodatkowo ubogaciły repertuar przeglądu.

Gościem specjalnym tego wyjątkowego dnia była Sara Chmiel – utalentowana artystka, która nie tylko wspierała młodych wykonawców podczas ich wystąpień, ale także dostarczyła dodatkowej dawki emocji, wręczając nagrody i towarzysząc im w czasie piosenki finałowej.

Wśród uczestniczących placówek znalazły się ORW Pień, ZSS Tarnobrzeg, SOSW Strzyżów, ZPSW Mielec, NSPdP Pień, SOSW Frysztak, SOSW Krosno, SOSW Jasło oraz SOSW Lubaczów oraz NSP Dulcza Mała. Każda z tych instytucji zaprezentowała spektakularne przedstawienie, ukazując wysoki poziom artystyczny.

Warto również wspomnieć o zasłużonych nagrodach, które zostały wręczone zarówno dzieciom, jak i szkołom, podkreślając wyjątkowe osiągnięcia każdej z placówek. Statuetki oraz nagrody były symbolem uznania dla trudu, pasji i kreatywności uczestników.

Na widowni zasiedli znamienici goście, w tym zastępca burmistrza Jarosław Godek, rysownik i malarz Suren Vardanian, dyrektor GZEAS Radomyśl Wielki Andrzej Przybyszewski, dyrektor Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim - Paweł Stanosz, oraz dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim - Mateusz Pieniądz. Ich obecność była wyrazem wsparcia dla inicjatyw kulturalnych i artystycznych rozwijających się w lokalnej społeczności.

Przegląd Małych Form Teatralnych nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil dla uczestników, ale także podkreślił wartość sztuki jako narzędzia integracji społecznej i wzmacniania więzi międzyludzkich. Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz wsparciu dyrektorów Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim, Samorządowego Ośrodka Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, Przedszkola "Radosny Start" wydarzenie to mogło się zrealizować.

W atmosferze przyjaźni, tolerancji i radości Przegląd Małych Form Teatralnych stał się nie tylko miejscem prezentacji artystycznych dokonań, ale także platformą budującą pozytywne relacje i wspólnotę. Za wszelkie dobro i gościnność wszystkim zaangażowanym – serdecznie dziękujemy.

(c) Copyright 2024 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl