Menu

 

 

 

 

Laboratoria Przyszłości

CZERWIEC

Letnia sesja fotograficzna :)

Korzystając z uroków pięknej pogody, w radosnych nastrojach z okazji Dnia Dziecka, nasi uczniowie wzięli udział w letniej sesji zdjęciowej. Wykorzystaliśmy do niej między innymi nowoczesny aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Efekty możecie podziwiać Tutaj

#LaboratoriaPrzyszlosci 

MAJ

Świętujemy Dzień Mamy :)

26 maja br. na zaproszenie dzieci, do szkoły przybyły wszystkie Mamusie.

Dzień Mamy jedno z najpiękniejszych świąt w roku pełnych miłych życzeń, kwiatów,będących wyrazami szacunku za trud włożony wychowanie i opiekę.

Zdjęcia z uroczystości zostały wykonane profesjonalnym aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci

 

KWIECIEŃ

Wygodnie, zdrowo, obrotowo :)

W kwietniu postanowiliśmy przyjrzeć się sprzętowi, na który często niewiele osób zwraca uwagę, a bez którego korzystanie z pracowni komputerowej byłoby trudne. Ten sprzęt to fotele „biurowe” (uczniowskie)

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości nabyliśmy „komplet” wygodnych foteli, które zastąpiły nasze wysłużone fotele.

Uczniowie chętnie korzystają z pracowni komputerowej, a wygodny fotel jest ważnym elementem profilaktyki zdrowia. Wszyscy chcemy uniknąć dolegliwości bólowych i chronić naszych uczniów. Oczywiście ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia (aktywność fizyczna, dieta, przerwy), lecz nieocenionym wsparciem jest ergonomiczny i wygodny fotel biurowy. Dobre krzesła biurowe na stanowisku komputerowym to szansa na zachowanie dobrego zdrowia i ochronę swojego ciała (zwłaszcza kręgosłupa) przed poważnymi dolegliwościami.
Tym bardziej cieszymy się, że nasze nowe krzesła są nie tylko wygodne, ale i korzystnie wpływają na nasze kręgosłupy. 

#LaboratoriaPrzyszlosci

MARZEC

Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Kobiet

 

LUTY

Obserwacje przyrody

 Kontynuujemy przygodę ze sprzętem pozyskanym z programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem uczniowie pracowali z teleskopem do obserwacji.

 

Wirtualne podróże

Każdy marzy o podróżach, lecz nie każdy ma na to czas i środki finansowe. W ostatnich dniach nasi uczniowie odwiedzili Egipt i Włochy. Co prawda wirtualnie, ale zdjęcia do rodzinnego albumu są ;) A to wszystko dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości, z którego zakupiliśmy niezbędny sprzęt. Dzięki niemu możemy robić zdjęcia w klasie i poprzez odpowiednią obróbkę „podróżować” po całym świecie.

 

Styczeń

Pierwsze kroki w roli fotografa

 

Styczeń był dla nas krótkim miesiącem, ponieważ mieliśmy ferie. Mimo tego zapoznaliśmy się, ze sprzętem, który otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nowe fotele w pracowni komputerowej przetestowała już cała społeczność szkolna. Oprócz tego nasza pracownia komputerowa zamieniła się w profesjonalne studio fotograficzne. Klasa VII miała okazję spróbować swoich sił w roli fotografa. Wykorzystaliśmy do tego zakupiony aparat, statyw, oświetlenie studyjne oraz greenscreen. 

#LaboratoriaPrzyszlosci

Za otrzymane środki w ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła:
* aparat fotograficzny,
* zestaw oświetlenia studyjnego,
* wizualizer,
* greenscreen,
* blendę,
* gimbal,
* 2 statywy,
* skaner 3D,
* teleskop do obserwacji,
* mikrokontrolery Arduino,
* fotele do pracowni  komputerowej.

(c) Copyright 2024 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl