Menu

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków – Święto Niepodległości.
Ten dzień to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, ogłoszono niepodległość Polski. Droga do niej była bardzo długa. Chcąc przybliżyć nadejście wolności, Polacy wzniecali powstania narodowe, przelewali krew, cierpieli na zesłaniu i w więzieniach zaborców. Ich odwaga, męstwo i upór zaowocowały dotarciem do niepodległości i w 1918 r. Rzeczpospolita powróciła na mapę Europy.

Nasza szkoła uczciła 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości akademią, którą rozpoczęto
o godzinie 11:11 uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
Ta godzina nie jest przypadkowa, ponieważ nasza Szkoła przyłączyła się do akcji MEiN „Szkoła do hymnu" (#SzkołaDoHymnu). W ramach tej akcji w piątek 10 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11 w wielu placówkach oświatowych w kraju i za granicą odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. W naszej szkole śpiewało w sumie 99 osób (uczniowie szkoły podstawowej, dzieci z przedszkola „RADOSNY START” oraz nauczyciele).

W drugiej części uroczystości uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne. Utwory podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami oraz wyrażały miłość do Ojczyzny.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Zdjęcia znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

(c) Copyright 2024 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl