">
  Menu

 

 

 

 

Program KinoSzkoła: oddziały edukacyjno- terapeutyczne i gimnazjum specjalne

Uczniowie klas młodszych, zespołów edukacyjno - terapeutycznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Specjalnego w Dulczy Małej przez ostatnie miesiące mieli okazję uczestniczyć w programie organizowanym przez pracowników kina CINEMA 3D. Uczniowie 5 razy odwiedzili mieleckie kino, gdzie każdorazowo uczestniczyli w panelu dyskusyjnym poświęconym ważnym sprawom z ich codziennego życia oraz oglądali film o tematyce związanej z pogadanką.  

Panele dyskusyjne były bardzo interesujące, prowadzone z wielkim zaangażowaniem, wzbogacone ciekawymi i zabawnymi prezentacjami multimedialnymi. Tematy poruszane w czasie zajęć były następujące:

- Tak mam, że się boję…. Jak pracuje moja wyobraźnia?, przy okazji tych zajęć oglądaliśmy film pt. ”Sonia”,

- Czy ważne są dla mnie rodzinne i świąteczne tradycje ? Te zajęcia były wstępem do filmu pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy”,

- Ja i moja rodzina. Jak pielęgnować więzi międzypokoleniowe? Dyskusja poprzedzała film pt. "Alpejska przygoda”,

- Jestem mały w wielkim świecie. Jak sobie radzić z trudnościami? Obejrzeliśmy film pt. „Wiplala”,

- Zwierzę to nie zabawka. O odpowiedzialności za swojego zwierzęcego przyjaciela. Ostanie zajęcia były wstępem do filmu pt. „Ptyś i Bill”.

Trzeba napisać, że filmy były odpowiednio dobrane i wartościowe. Opowiadały o emocjach i trudnościach z jakimi borykają się dzieci. Wzruszały, bawiły, zadziwiały, skłaniały do refleksji….a na tą ostatnią był czas ponieważ na wizycie w kinie przygoda z zadanym tematem się nie kończyła, program zakładał przeprowadzenie zajęć wg scenariusza przekazanego nauczycielom przez autorów programu.

Program był cennym doświadczeniem podnoszącym kompetencje emocjonalno – społeczne naszych podopiecznych.  

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl