Menu

   

    

 

 

Program "KinoSzkoła"

  

Program "KinoSzkoła" - główne informacje

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy VI i VII uczestniczą w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”.

Wyjazdy odbywają się jeden raz w miesiącu zgodnie z harmonogramem podanym przez kino.

Organizatorem wyjazdów jest pani Agnieszka Skrzyniarz. Jako opiekunowie grup uczestniczą w projekcie - pani Renata Mika i Lucyna Grzyb.

Cykl profilaktyczno – społeczny „Filmowe drogowskazy” obejmuje prelekcję i projekcję pełnometrażowego filmu (w przestrzeni sal kinowych Cinema 3d w Galerii Nawigator w Mielcu) oraz zajęcia pofilmowe prowadzone przez nauczycieli w gronie klasy ( na godzinach wychowawczych i języku polskim).

Wszystkie proponowane przez kino filmy zostały poddane gruntownej analizie psychologicznej przez psycholożkę i miłośniczkę filmów – panią Aleksandrę Grzybczak. Dzięki tym analizom nauczyciele mogą lepiej przygotować młodzież do pełniejszej recepcji filmu i dyskusji po jego obejrzeniu. Kontakt młodego człowieka z wartościowym dziełem filmowym stwarza idealną sytuację do podejmowania rozmów o najtrudniejszych nawet tematach.

Wykaz filmów wybranych przez nas do realizacji programu „KinoSzkoła”:

 Listopad

PRZYJAŹŃ JAKO WARTOŚĆ – na podstawie filmu „Gabriel”, reż. Mikołaj Haremski, Polska, 90 min. 

Grudzień

KAŻDY MA PRAWO CZUĆ SIĘ ZAGUBIONY W ZYCIU. TRUDNA SZTUKA WYRAZANIA EMOCJI – na podstawie filmu „Siedem minut po północy” reż. J. A. Bayona, Hiszpania/USA 2016, 108 min.

 Styczeń

DLACZEGO GRUPA JEST DLA NAS WAŻNA? – na podstawie filmu „Rakieta” reż. Kim Mordaunt, Australia/Tajlandia/Laos 2013, 96 min.

 Luty

WIELE NAS DZIELI, WIELE NAS ŁĄCZY. O SZACUNKU I TOLERANCJI – na podstawie filmu „Szkoła Babel”,reż. Julie Bertuccelli, Francja 2013, 89 min.

 Marzec

M” JAK MOTYWACJA, CO NAS MOTYWUJE DO DZIAŁANIA? – na podstawie filmu „Kod M”, reż. Dennis Bots, Holandia 2015, 98 min.

 Kwiecień

DLACZEGO BOIMY SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI? – na podstawie filmu „Życie animowane”, reż. Roger Ross Williams, Francja/USA 2016, 89 min.

 Maj

KIM JESTEM? DLACZEGO WAŻNE SĄ MOJE KORZENIE? – na podstawie filmu „ZigZag Kid”, reż. Vincent Bal, Belgia/Francja/Hiszpania/Holandia/Wielka Brytania 2012, 95 min.

 Czerwiec

PRZYJAŹŃ JAKO WARTOŚĆ, DOJRZEWANIE JAKO PODRTÓŻ DO DOROSŁOŚCI – na podstawie filmu „Wirus i Oktan”,reż. Michel Gondry, Francja 2015, 103 min.

(c) Copyright 2018 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl