">
  Menu

 

 

 

 

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY, DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły." H. Zdzitowiecka

 24 września   uczniowie zespołów edukacyjno terapeutycznych udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w celu spotkania z leśniczym i myśliwym, oraz zaobserwowaniu zmian zachodzących jesienią w lesie.

Po przyjeździe do leśniczówki czekał na nas leśniczy, pan Tadeusz Sarat z którym udaliśmy się na wspólny spacer po lesie. Podczas wycieczki dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które leśniczy bardzo dokładnie i wyczerpująco odpowiadał .

Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z myśliwym panem Tadeuszem Bugielskim, który opowiadał o szkodnikach i sprzymierzeńcach lasu. Podkreślał, że las jest domem wielu zwierząt, a my czerpiemy z niego wiele korzyści jakimi są  drewno, grzyby, zioła i owoce. Ponadto las produkuje tlen, chroni glebę przed erozją, oraz jest wspaniałym miejscem wypoczynku, dlatego dbając o przyrodę,  dbamy o samych siebie. Uczniowie mogli oglądnąć także trofea myśliwskie

Po pogadance był czas na  wspólne ognisko przy leśniczówce.

Celem spotkania było nie tylko  poznanie pracy myśliwego i leśniczego, ale także obserwacja zmian zachodzących w środowisku leśnym jesienią, pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie i bezpośredni kontakt z przyrodą.

Serdecznie dziękujemy panom za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne

 

 

 

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl