Menu

 

 

 

Wyjazd do Rzeszowa

 

21 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Oddział Dziecięcy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki publicznej w Rzeszowie i spotkali się z pisarką książek dla dzieci – panią Stanisławą Bełch.

Babcia Stasia – bo tak o sobie mówi - mieszka w Rzeszowie, jest emerytowaną nauczycielką, która od kilku lat pisze bajki i wiersze dla dzieci. Razem z nią świętowaliśmy 6 urodziny Snipa i Kocia – jej książkowych bohaterów z wydanej serii książeczek.

Są one opowieścią - historią o życiu dwóch kotów. Snip - dorosły, dostojny, rozsądny i mądry oraz Kocio - mały, młody, zabawny, figlarny i mniej mądry ale za to ciekawy świata. Krótko mówiąc Snip wychowuje Kocia, mimo iż napotyka na trudności, nie poddaje się. Koty przeżywają wspólnie wiele ciekawych przygód w różnych miejscach naszego kraju np. „Snip i Kocio nad morzem”, „Snip i Kocio w górach”, „Snip i Kocio zwiedzają Rzeszów”.

Książki opisują wesołe i mniej zabawne zdarzenia, kocie psoty oraz ich różne perypetie. Oprócz treści przygodowych posiadają elementy wychowawcze, dydaktyczne i humorystyczne. Pobudzają czytelnika do analizy zachowań bohaterów i wyciągania wniosków.

Poza ciekawym spotkaniem z autorką nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych – wspólnie z paniami z biblioteki wykonali kocie zakładki do książek. Panie przygotowały też dla uczestników słodki poczęstunek.

W bibliotece odwiedził nas również przyjaciel naszej szkoły – pan Suren Vardenian - rysownik, ilustrator książek dla dzieci i młodzieży. Oczywiście namalował dla dzieci kilka rysunków „na życzenie".

To był mile spędzony czas, kiedy dzieci bawiąc się uczyły, nabywały umiejętności właściwego zachowania w bibliotece, obcowania z książką i jej twórcą.  

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl