Menu

 

 

 

Wyjazd do Opery Krakowskiej

Przyszła pora na pokonanie następnego odcinka na naszej ,,Ścieżce Niepodległości”. W tym celu uczniowie Niepublicznej Szkoły podstawowej w Dulczy Małej udali się do Krakowa. Podczas wędrówki śladami historii, odwiedzili miejsce gdzie współcześni artyści kształtują naszą tożsamość, a była to Opera Krakowska.

Spektakl muzyczny „Muzyka i magia” był wyjątkowym widowiskiem angażującym wszystkie nasze zmysły. Cudowne dekoracje, utalentowani aktorzy, muzyka na żywo grana przez orkiestrę, zjawiskowe efekty multimedialne, zabawny scenariusz – cóż chcieć więcej.
Wizyta w operze była preludium do warsztatów teatralnych, w wyniku których powstanie przedstawienie na IX Przegląd Małych Form Teatralnych. Zadanie to zrealizowane było w ramach projektu „Polsce na urodziny”.

Kolejnym punktem wędrówki było muzeum figur woskowych „POLAKÓW DROGA DO WOLNOŚCI” znajdująca się u stóp Kopca Kościuszki. Była to ciekawa powtórka z historii, urozmaicona wspaniałymi eksponatami w postaci figur woskowych przedstawiających wielkich Polaków zasłużonych na drodze dla wolności. Byli wśród nich politycy, pisarze, artyści. Sporą popularnością wśród dzieci cieszyła się rekonstrukcja okopów.

Po zwiedzaniu muzeum zrobiło się „pod górę” i to dosłownie, ponieważ dzielni alpiniści z Dulczy Małej zdobyli Kopiec Kościuszki, z którego rozciągała się piękna panorama na zacne miasto króla Kraka oraz góry Karpaty. W drodze na szczyt, uczniowie poznali historię budowy kopca oraz sylwetkę Tadeusza Kościuszki.

Na uwagę zasługuje również fakt, że obiad zjedliśmy w miejscu gdzie bywała zapewne nie jedna gwiazda, mianowicie w restauracji „Pod Kopcem”. Jak się okazało, wszyscy uczestnicy byli w pełni usatysfakcjonowani programem wycieczki i jednocześnie sporo się nauczyli podczas tej wędrówki.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl