Menu

 

 

 

Wyjazd do Dębicy

28 listopada kolejna przygoda stała się udziałem uczniów z oddziałów edukacyjno – terapeutycznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej, którzy odwiedzili dwa różne ale równie ciekawe miejsca. Były to Muzeum Regionalne oraz Lunch Bar Smaki Radości w Dębicy.

Lunch Bar Smaki Radości jest inicjatywą Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”. To przyjazne i przytulne miejsce gdzie można zjeść pyszny posiłek. W restauracji pracują dorosłe osoby niepełnosprawne wspierane przez trenerów. Wizyta w restauracji była okazją do nabycia nowych umiejętności. Dla starszych dzieci była to swoista lekcja doradztwa zawodowego.
Po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Regionalnego gdzie zwiedziliśmy wystawę „Jawą się stało co pradziad śnił. Dębiczan wędrówka ku Niepodległej.”
Podczas zwiedzania ekspozycji przewodnik przybliżył nam historię regionu, opowiedział o ludziach którzy walczyli o naszą wolność , zobaczyliśmy pamiątki rodzinne, fotografie. Od kilku miesięcy wędrujemy po ścieżkach niepodległości, odkrywając coraz to nowe miejsca i fakty a nade wszystko utwierdzamy się w przekonaniu jak trudna była droga naszych pradziadów do Wolnej Polski i jakie to szczęście żyć w wolnym suwerennym kraju.

W czasie naszych wędrówek jest czas na zadumę i czas na przyjemność - taki już mamy zwyczaj i taki też był ten wyjazd.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl