">
  Menu

 

 

 

 

Wycieczka do Warszawy

Warszawa da się lubić!

To nie był zwyczajny wyjazd na wycieczkę - to była wyprawa na dwa dni do stolicy! Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Dulczy Małej tak właśnie to odbierali. Najpierw oczekiwanie z wypiekami na twarzy i przygotowania. Później rozstania z rodzicami jakby to była wyprawa na koniec świata. Niejednemu uczniowi i niejednej mamie kręci się łza w oku . A potem … Potem wizyta w stolicy staje się faktem.

 Zapraszamy na krótki fotoreportaż!

Na początek Łazienki Królewskie. O tej porze roku dech zapiera widok ogrodu łazienkowskiego zakwitającego girlandami bzów i łanami tulipanów. Wszystko skąpane w słońcu , muzyce ptaków a woń bzów delikatnie unosi się w powietrzu.

Zwiedzamy wnętrza Pałacu na wodzie. Audio-przewodniki to dla większości nowe doświadczenie. Przyjemnie samemu odkrywać historię zapisaną w dziełach sztuki. Tyle tu wspaniałych rzeźb i obrazów! Dowiadujemy się jak wiele natchnień artyści czerpali z mitologii greckiej i rzymskiej.

 Gdy zmęczenie daje się trochę we znaki przychodzi właśnie pora obiadokolacji.

Po niej wielka atrakcja – Stadion Narodowy. Buzie same się otwierają ze zdziwienia że to taki kolos! Nieźle trzeba było się natrudzić by wejść na punkt widokowy. A tu na wysokości odpowiadającej prawie wysokości Pałacu Kultury każdy czuje się bohaterem. Przecież wszyscy poradziliśmy sobie z lękiem wysokości!

Pora na zdjęcie grupowe ;)

Za chwilę rajd z przewodnikiem po trasie piłkarza. Wszyscy robią zdjęcia w szatni z koszulką ulubionego piłkarza. Najdłuższa kolejka na miejsce Lewandowskiego.

 A potem zdziwienie – to piłkarze po meczu biorą kąpiel w wannie z lodem? Brrr! Wszystko tu takie ciekawe a przewodnik tak wyraziście wszystko opisuje.

Potem dla niektórych pierwsza noc poza domem. Dobrze, że pokoje wieloosobowe, bo pewnie niektórym trzeba by było kołysanki do rana śpiewać. Rano pobudka, toaleta, sprzątanie i śniadanie . Mały sprawdzian samodzielności zdany na pięć.

Po śniadaniu rajd z przewodnikiem po Starówce Warszawskiej. Przewodnik to pasjonata bajek Krasickiego – recytuje je z pamięci co rusz ale też nie zapomina o faktach historycznych i legendach.

Pod Grobem Nieznanego Żołnierza atrakcja – zmiana warty.

 Przejazd Traktem Królewskim to kolejna szansa zobaczenia ważnych obiektów Warszawy. Przystanek –Wilanów. Tu atrakcyjne zajęcia edukacyjne w Pałacu Wilanowskim. Tyle nowych wiadomości o Janie trzecim Sobieskim i historii zamku.

Choć ogrody wilanowskie zapraszają łagodnym cieniem i urodą...

...niestety trzeba się spieszyć na Zamek Królewski. Chwila na kupienie pamiątek i ruszamy spod Kolumny Zygmunta do zamkowych wnętrz.

Grupą młodszych uczestników wycieczki od razu zawładnął przewodnik - ,,Mordeczki wy moje , idziemy szukać króla!”. Po takim zaproszeniu nawet w sercach tych zmęczonych obudził się nowy zapał. Tajemnice zamku i jego odbudowy poznane. Co? To już ostatni punkt wycieczki?

Nie, jeszcze to ,,co niedźwiadki lubią najbardziej” – wizyta w MC Donaldzie.

Panie nauczycielki cicho wyrokują – ,,No to teraz w autobusie już padną ze zmęczenia” . Niestety, po pewnym czasie jazdy autokarem pytają ,,Co jest? – nikt nie zasnął, gdzie błąd?” Wszyscy bawią się w najlepsze.

Nawet ci najmłodsi resztkami sił podnoszą ospałe powieki. Tak, niewątpliwie, dzieci mają niespożyte siły. Prawie wszyscy dotrwali bez snu do powitania stęsknionych rodziców.

,,Wycieczka była super” – głośno podsumowują wyjazd uczestnicy wycieczki. 

...i jeszcze trochę zdjęć :) 

kilka wspólnych ujęć w różnych miejscach...

i coś dla kibiców piłki nożnej...

 

Gdzie pojedziemy następnym razem?

 

 

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl