Menu

 

 

 

Wycieczka do Rzeszowa

24 listopada br. odbyła się kolejna wycieczka będąca jednym z elementów projektów edukacyjnych realizowanych w Szkole, w związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Pierwszym punktem zwiedzania Rzeszowa była Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Pracujące w niej panie przygotowały dla naszych uczniów interesująca lekcję biblioteczną, połączoną z ciekawostkami o powstawaniu książek, grami i konkursami na motywach znanych bajek. Następnie udało nam się zwiedzić czytelnię i ogromne archiwum z tysiącami woluminów.

Kolejnym punktem wycieczki była krótka wizyta w Wypożyczalni Muzycznej, gdzie pani opowiedziała nam o zbiorach muzycznych, w tym dużej kolekcji audiobooków czyli tzw. książek mówionych. Posłuchaliśmy utworu Boba Dylana – tegorocznego noblisty – na prawdziwym adapterze ze starej, czarnej płyty winylowej.

Z bibliotek przeszliśmy spacerem przez rzeszowski rynek do wejścia do Podziemnej Trasy Turystycznej. Trasę leżąca 396 metrów pod Rynkiem przeszliśmy w towarzystwie przewodnika słuchając jego ciekawych opowieści i oglądając zabytkowe przedmioty wydobyte podczas prac w podziemiach.

Ostatnim punktem wycieczki było kino, gdzie wspólnie oglądnęliśmy nowość z serii „Kino Dzieci” - film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Stella Nostra”.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu i już planujemy kolejne wyjazdy.   

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl