Menu

 

 

 

Wolontariusze z Dulczy Małej pomagają dzieciom z Peru

W związku z wizytą w naszej Szkole księdza misjonarza, specjalnie na tę okazję, szkolne koło wolontariatu przeprowadziło akcję pomocy dzieciom z peruwiańskich gór. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu wolontariuszy, rodziców, uczniów i nauczycieli akcja odniosła ogromny sukces, który mocno wzruszył księdza misjonarza. 

19 października w szkole w Dulczy Małej miało miejsce spotkanie z wyjątkowym gościem, misjonarzem Pracującym w Peru. Ksiądz Wiesław Tworzydło w obrazowy sposób opowiadał o realiach z jakimi zetknął się w czasie posługi, którą pełni od ponad dwudziestu lat w Ameryce Południowej.

Akcja zorganizowana przez naszych wolontariuszy - na rzecz dzieci z peruwniańskich gór - odniosła ogromny sukces. Po raz kolejny społeczność Dulczy Małej udowodniła, że ma ogromne, gorące serce.

Dodatkową niespodzianką dla peruwiańskich dzieci był film z pozdrowieniami od wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły w Dulczy Małej.

Filmik możecie zobaczyć na FB Gminy Radomyśl Wielki

Krajobrazy Dulczy Małej i pozdrowienia z powietrza zostały nagrane dronem ,dzięki uprzejmości pana Janusza Grzyb i Obserwatorium Astronomicznemu w Radomyślu Wielkim.

Spotkanie z księdzem misjonarzem to dla uczniów dobra nauka o tym, że warto pomagać tym, którzy mają o wiele mniej niż my.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl