Menu


 

 

Wiosenny "pociąg do kanapek"

Wiosna już zagląda do naszych okien! W sklepach na półkach coraz więcej świeżych warzyw i owoców. Wraz z wiosną przychodzi większy apetyt na wszystko, co kolorowe. Klasa druga przez ostatni tydzień bardzo dużo mówiła o zdrowym trybie życia i właściwym odżywianiu się. Uczniowie przypomnieli sobie, które witaminy są ważne dla organizmu i w jakich produktach mogą je znaleźć.

Odbywały się burzliwe rozmowy na temat piramidy żywienia. Cały blok tematyczny podsumowany został zajęciami praktycznymi – wykonaniem zdrowych kanapek! Jednak by zadanie nie było zbyt łatwe, kanapka miała przypominać wagoniki pociągu. Miały tam się znaleźć okna, drzwi, koła i daszek.

Ktoś może zapytać: Skąd taki pomysł?! Już odpowiadamy. Wiosna to słońce, to większa aktywność fizyczna i oczywiście wycieczki! Rower i samochód to dzisiaj oczywista oczywistość! Pociąg natomiast to coraz częściej zapominany środek transportu. Kto pamięta swoją podróż właśnie pociągiem?
A może należy zapytać: Kto jechał pociągiem? Temat pociągu można oczywiście rozumieć tutaj dwojako, również jako fascynację i oczarowanie, np. nowalijkami.
Wiosenny „pociąg do kanapek” połączył ze sobą wszystko, co miłe ( podróże) i pożyteczne (zdrowe odżywianie). Zobaczcie sami!

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl