Menu

 

 

 

W poszukiwaniu przyjaciela

Uczniowie oddziału specjalnego I –III Niepublicznej Szkoły Podstawowej realizując projekt edukacyjny „W poszukiwaniu przyjaciela” postanowili, że do ich grona dołączy jeszcze jeden kompan, małe zwierzątko.  


czytaj dalej....

Odpowiedzialność to cecha wspólna naszego oddziału dlatego też postanowiliśmy solidnie przygotować się do przyjęcia pupila: czytaliśmy książeczki jak opiekować się zwierzętami, oglądaliśmy albumy, zbieraliśmy informacje odnośnie różnych gatunków zwierząt hodowlanych.

Kiedy wspólne postanowiliśmy, że w naszej sali zamieszka królik, nie pozostało nic innego jak udać się na zakupy. W śnieżny czwartkowy poranek wspólnie z naszymi starszymi kolegami z klas IV –VI wyruszyliśmy na zakupy. W drodze do sklepu zoologicznego odwiedziliśmy gabinet weterynaryjny gdzie upewniliśmy się, że nasz wybór jest słuszny. Pani weterynarz pokazała nam gabinet zabiegowy i różnego rodzaju przyrządy do leczenia zwierząt.

Następnym przystankiem w naszej podróży był dział zoologiczny marketu budowlanego Majster. Tu nasi uczniowie wzięli udział w lekcji, której tematem były oczywiście zwierzęta znajdujące się w sklepie. Dzięki panu przewodnikowi poszerzyliśmy wiedzę o świecie zwierząt, nie tylko tych mieszkających w sklepie. Obejrzeliśmy między innymi: rybki, legwany, węże, pająki, małpki, papugi i oczywiście króliki. Już po pierwszym spojrzeniu wiedzieliśmy, że do szkoły pojedzie z nami mały, rudy puchaty królik, którego nazwaliśmy Hopek. Teraz pozostało nam już tylko dbać o naszego przyjaciela.  

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl