">
  Menu

 

 

 

 

W niezwykłym świecie nauki - Małopolska Noc Naukowców 2017

29 września 2017 r. już po raz kolejny Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Małopolskiej Nocy Naukowców.
To wspaniała podróż do świata fascynujących eksperymentów, pokazów i doświadczeń. Mali i ci nieco więksi Odkrywcy spotkali się z naukowcami aby pytać, próbować, badać i rozwiązywać naukowe zagadki, quizy, a niektórzy mogli także popisywać się swoją sprawnością fizyczną.

W tę wyjątkowa noc gościliśmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, gdzie zaproszono nas do wspólnego odkrywania mrocznych zakamarków wiedzy.
Przewodnikami po naukowej i magicznej zarazem wędrówce były duchy, zjawy  i czarodzieje… Uczniowie poznali jasne i ciemne strony promieniotwórczości, odkryli tajemnice liczb oraz poznali światło jakiego dotąd nie znali. Niektórzy byli przez moment chemicznymi magikami, inni zachwycali się inteligentnymi skanerami czy robotami. Można było z bliska przyjrzeć się pracy policji z wydziału kryminalistyki i prewencji. Odbyły się też efektowne pokazy z cyklu „Ruch jest piękny”, gdzie podziwiać można pary taneczne prezentujące się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Swe umiejętności zaprezentowali również studenci wydziału wychowania fizycznego PWSZ w Tarnowie.

Z niecierpliwością czekamy na Małopolską Noc Naukowców 2018!

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl