">
  Menu

 

 

 

 

VIII Piknik Integracyjny

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

Spotkanie z postaciami z ulubionych bajek, gry rodzinne i zabawa taneczna pod chmurką, to tylko niektóre ze wspaniałych atrakcji VIII Pikniku Integracyjnego, który odbył się 17 września w Dulczy Małej.

Piknik ten jest organizowany przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina” i Radę Sołecką wsi Dulcza Mała. Zapisał się już na stałe w kalendarzu imprez, na które z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci wraz z rodzicami,a także środowisko lokalne naszej szkoły. Dostarczenie wszystkim wielu okazji do uśmiechu, zachęcanie do wspólnych zabaw i aktywnego spędzania czasu jest dla nas najważniejsze, dlatego nie martwimy się pogodą, która jakoś w tym roku nie chciała nam sprzyjać. Chociaż brakowało nam słońca, atmosfera była wspaniała i bardzo gorąca!

Występy podopiecznych placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina” tradycyjnie uświetniły piknik. W tym roku przedszkolaki z „Radosnego Startu” zatańczyły poloneza, a maluchy zaśpiewały piosnkę o krasnoludkach. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Pnia dosłownie zatrzęśli sceną prezentując energetyczny repertuar muzyki ludowej. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej odegrali bajkowe scenki, czym wprowadzili zgromadzonych w tematykę zabawy tegorocznego pikniku.

Kiedy scenę opanowały postacie z bajek impreza rozpoczęła się na dobre. Zaprosiły one wszystkich do zabawy i poprowadziły grę rodzinną z wieloma konkurencjami. Każdy uczestnik otrzymał cenną nagrodę. Wśród nich znalazł się rower - tradycyjnie ufundowany przez firmę TRANS ROWER. Do wygrania było również pięć rodzinnych sesji zdjęciowych, karnety na siłownię oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Wesołe animacje przeprowadziła dla nas niezawodna grupa Alternatywa z Mielca, która dbała o wspaniała atmosferę i dobre humory przybyłych na piknik.

Miłą niespodziankę sprawili nam absolwenci naszej szkoły, którzy tuż po wygranych zawodach strażackich zjawili się na naszym pikniku z pucharem i podzielili się z nami tą radosną wiadomością.

Na zmarzniętych i mniej aktywnych uczestników czekała ciepła herbata i kawa, popcorn, cukrowa wata i fontanna czekoladowa. Rodzice uczniów naszej szkoły zadbali o pyszne ciasta i ciasteczka, strażacy serwowali bigos i grochówkę, a niezawodny pan Janusz częstował wszystkich kiełbaskami z grilla. Dzieci mogły skorzystać z salonu piękności, w którym malowano twarze, kolorowano włosy i zdobiono ręce błyszczącymi tatuażami. Do pomocy organizatorom włączyli się wolontariusze z Gimnazjum Publicznego z Radomyśla Wielkiego oraz członkowie nowo powstałego Koła Wolontariatu NSP w Dulczy Małej

I chociaż zabawa była wspaniała, wszystko co dobre musiało się kiedyś skończyć! Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą atmosferę.

 

Dziękujemy Naszym wszystkim darczyńcom bez których cała impreza nie mogłaby się odbyć. Bez ich wsparcia nie udałoby się nam sprawić dzieciakom tak wielkiej radości.

Do zobaczenia na kolejnym Pikniku :)

Część I               Część II              Część III

              

 

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl