">
  Menu

 

 

 

 

VI Przegląd Małych Form Teatralnych

       Już po raz VI spotkaliśmy się na Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który gości rokrocznie grupy niemal z całego Podkarpacia. Odwiedzili nas wychowankowie szkół i ośrodków z: Jasła, Strzyżowa, Kolbuszowej Dolnej, Frysztaka, Mielca, Jarosławia, Pnia i Dulczy Małej

       Teatralne popisy podziwiała licznie zgromadzona publiczność oraz zaproszeni goście: pani Maria Napieracz - Wicestarosta Powiatu Mieleckiego, pan Jan Kolbusz - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Nasza Gmina”, pan Stanisław Pryga - Dyrektor Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim, pani Teresa Kij – Sołtys wsi Dulcza Mała,
pani Bogusława Cetnar i pani Małgorzata Cichoń z Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim oraz pan Ryszard Majdański – lekarz poeta.

            Tematyka przedstawień była bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy znalazł coś dla siebie. Bogactwo strojów, dekoracji oraz słowa mówionego i tańca sprawiły, że tegoroczne przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie. Mogliśmy zauważyć ogromny wkład pracy opiekunów, ale przede wszystkim aktorów, dla których trema okazała się słowem obcym. Wykazali się oni doskonałą pamięcią i talentem aktorskim w zakresie ruchu scenicznego.                        
            Dużo radości sprawił dzieciom lew Leon, który był miłą niespodzianką imprezy. Obdarowywał dzieci słodyczami i chętnie pozował z nimi do pamiątkowych zdjęć. Wszystkie grupy, które uczestniczyły w przeglądzie,  jak co roku otrzymały wspaniałe nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe kalendarze.

            Był to wyjątkowy dzień, pełen radości i niezwykłej zabawy w teatr. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu, za rok na kolejnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych.
            Organizacja VI Przeglądu była współfinansowana ze środków  Powiatu Mieleckiego,  Stowarzyszenia „Nasza Gmina” oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

 ZAPRASZAMY DO GALERII:)

 

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl