Menu

 

 

 

Udział w Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W dniu 23 maja 2017 roku uczniowie klasy specjalnej V – VI oraz gimnazjum wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  zorganizowanym po raz czwarty przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu. Impreza ma na celu integrację osób niepełnosprawnych i ich rodzin z osobami działającymi na ich rzecz, przedstawicielami władz , organizacji, instytucji i wielu  szkół z terenu miasta Mielca i powiatu mieleckiego. Dzień godności to forma integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.  

czytaj dalej...      

Celem tych uroczystości jest uświadomienie naszemu lokalnemu społeczeństwu, że niepełnosprawność fizyczna czy intelektualna, nie powinna być przyczyną dyskryminacji. Osoby niepełnosprawne są wśród nas, są częścią naszego społeczeństwa, są takimi samymi ludźmi jak my.

Symbolem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym jest kolor pomarańczowy, dlatego też każdy z uczestników imprezy otrzymał w tym kolorze balonik.

Obchody Dnia Godności rozpoczął przemarsz zgromadzonych uczestników spod Urzędu Miejskiego w Mielcu na Plac Armii Krajowej. Wiceprezydent Miasta Mielca Jan Myśliwiec powitał wszystkich uczestników imprezy i przekazał klucze do Mielca osobom z niepełnosprawnością intelektualną. W pomarańczowym pochodzie przy dźwiękach orkiestry dętej z Dobrynina dotarliśmy na plac Armii Krajowej, gdzie wypuściliśmy do nieba baloniki.

W drodze powrotnej udaliśmy się na lody...

..i pizzę :)

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl