Menu

 

 

 

TO BYŁY CUDOWNE FERIE

 

  Wyjazd na zawody sportowe.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, tj. dnia 6.02.2015r. w Publicznym Gimnazjum w Radomyślu Wielkim, odbywały się zawody sportowo - rekreacyjne dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej z naszej gminy, pod hasłem ”Baw się razem z nami”. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Mieli oni okazję sprawdzenia swoich umiejętności w grach i zabawach zręcznościowych.

Zmagania sportowe obok rozwoju fizycznego niosą możliwości wpojenia uczestnikom zasad moralnych, kształtowania poczucia uczciwości i sprawiedliwości, a także uczą wytrwałości, systematyczności i odpowiedzialności. Ponadto kształtują umiejętność przyjmowania porażki oraz wykorzystywania swojej energii w pożyteczny sposób. 

Zawody sportowe przeprowadził pan Jacek Moskalczyk. Dziękujemy

 

 

 

 

 

Bezpieczni na lodzie

 

 

 

Uczniowie NSP w Dulczy Małej wiedzą jak dbać o własne bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych zwłaszcza na lodzie. Dzięki prelekcjom w szkole zdają sobie sprawę jak niebezpieczne mogą być pozornie zamarznięte zbiorniki wodne. Dlatego też co roku organizowane są w czasie ferii wyjazdy na lodowisko, które cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów.

 

 

 

W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku został zorganizowany wyjazd na lodowisko do Dębicy, w którym wzięło udział 30 uczniów z klas 0-VI.

 

 

 

Dla niektórych wychowanków był to pierwszy kontakt łyżwami i chociaż czasem bolesny, to jednak przezwyciężany z godnym podziwu samozaparciem i chęcią dorównania starszym kolegom. Dla bardziej wytrawnych łyżwiarzy wycieczka ta była również okazją do nawiązania nowych znajomości.

 

 

 

Po wyjściu z lodowiska uczniowie regenerowali siły w kawiarence i podziwiali kompleks basenowy, a także wspólnie z opiekunami omawiali jak aktywnie spędzić wolny czas podczas ferii zimowych. W drodze powrotnej uczniowie opracowali „Szkolny dekalog zdrowego stylu życia”, w którym zawarli 10 jego kardynalnych zasad. Wszyscy zgodnie przyznali, iż będą starać się wcielać je w życie.

 

 

 

 

W karnawale to są bale!

 

Pod tym hasłem 03 lutego 2015 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Bogaty program zabaw i konkursów prowadzonych przez nauczycieli sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców. Oprawą muzyczną zajęła się Pani ucząca muzyki, która pięknie grała i śpiewała na keyboardzie.
 Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka. Wiele śmiechu było podczas tańca z balonikiem i konkursu „taniec na gazecie”. Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano Króla i Królową balu, a także najciekawsze przebrania. Impreza została dofinansowana z Gminnego Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Każde dziecko otrzymało nagrodę, co sprawiło wiele radości. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii, nie obyło się też bez niespodzianek. W naszej placówce bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. Starsi uczniowie swój bal rozpoczęli w późniejszych godzinach. Klasy IV – VI  preferują formę dyskoteki bez przebieranek. Bal karnawałowy, jako świetna zabawa, pozostanie w naszej pamięci aż do kolejnego karnawału - za rok.

 

 

Wycieczki do kina ,,Galaktyka” w Mielcu

 

Dnia 4 lutego 2015 roku uczniowie klas 0-VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej wyjechali do mieleckiego kina na film pt. ,,Pingwiny z Madagaskaru”.

Podróż upływała w miłej, przyjemnej atmosferze, gdzie nauczyciele prowadzili z uczniami pogadanki na temat zdrowego stylu spędzenia wolnego czasu z dala od używek, narkotyków i alkoholu.

Podziwiając z okien autokaru piękno zimowej scenerii, wspomnieli również o zachowaniu szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa podczas zimowych szaleństw.

Film rozpoczął się punktualnie o godzinie 11.00, a jego tematyka poniekąd też wiązała się z zimą.

Uczniowie byli wprost zachwyceni. Po obejrzeniu filmu radośni, szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do Dulczy Małej.

W wycieczce uczestniczyło pięćdziesięciu siedmiu uczniów.

 

 

 

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl