">
  Menu

 

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.  Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna – przypada na 21. dzień trzeciego miesiąca w roku, nawiązując do trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, powodującego występowanie tej wady genetycznej. 
Tym razem data Światowego Dnia Zespołu Downa – 21 marca – wymaga szczególnej uwagi, ponieważ przypada na rok 2021, a zespół Downa medycznie nazywany jest trisomią 21. W tym dniu wielu ludzi zakłada kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Ma to przypomnieć społeczeństwu, że między nami są osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania. 
Zachęcaliśmy Was, abyście przyłączyli się do naszej "Skarpetkowej akcji". Dzieci, w ostatnim dniu stacjonarnej nauki w szkole, zjawiły się w kolorowych skarpetkach, żeby współnie przyłączyć się do tej akcji. Pozostałych zachęcamy.  Na zdjęcia czekamy do 23 marca br. 

W galerii będziemy publikować zdjęcia, które od Was otrzymaliśmy.
Pierwsze już są :)

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl