Menu

 

 

 

Przygoda z Wielką Mapą Polski

Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku…

Wielka Mapa Polski to  akcja skierowana do nauczycieli oraz uczniów klas I -III.  Ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami.

Najmniejsi uczniowie naszej szkoły chętnie przyjęli zaproszenie do udziału w tej akcji i zaczęli  wypisywać kartki do partnerów wymiany pocztówek . Chcemy podkreślić, że widokówka Dulczy Małej powstała ze zdjęć zrobionych przez uczniów szkoły (ponieważ nasza miejscowość takiej nie posiada) i zaprojektowana na potrzeby uczestnictwa w Międzynarodowym Projekcie Piękna Nasza Polska Cała, w której braliśmy udział w I semestrze.

Dzięki pocztówkom od klas z polskich szkół będziemy doskonalić umiejętności pisania korespondencji, ale nie tylko. Chcemy odkrywać najciekawsze miejsca w innych regionach kraju, aby poznawać naszą ojczyznę, rozwijać wyobraźnię i nawiązywać przyjaźnie :)

Otrzymaliśmy już pierwsze kartki z pozdrowieniami i czekamy na Wielką Mapę Polski – fizyczną mapę w formacie BO, która ma wymiar edukacyjny i będzie  służyła uczniom oraz nauczycielom do zlokalizowania miejscowości, z której otrzymają pocztówki od innych szkół oraz do poznawania najpiękniejszych zakątków Polski.

 

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl