Menu


 

 

PRZY WIGILIJNYM STOLE...

W piątek 18 grudnia 2015 r. o godz. 17:00 odbyła się uroczysta Wigilia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej. Do szkoły przybyli rodzice naszych uczniów oraz Radny Powiatu Mieleckiego pan Eugeniusz Ryba, Burmistrz Radomyśla Wielkiego pan Józef Rybiński, Dyrektor Stowarzyszenia „Nasza Gmina” pan Andrzej Przybyszewski, Radna Gminy Radomyśl Wielki pani Zuzanna Setera, Sołtys Wsi Dulcza Mała pani Teresa Kij, Prezes Stowarzyszenia „Praktyczna Pani” pani Zofia Frankowicz, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Dulczy Małej i zespół wokalny.

Po powitaniu gości przez panią dyrektor, uczniowie naszej szkoły wystawili musical  „Dziewczynka z zapałkami”, który nie tylko wzruszył, ale też zmusił do refleksji nad życiem i przemijaniem. Słowa „Kolędy dla nieobecnych” kończące spektakl dały nadzieję na lepszy nadchodzący Nowy Rok.

            Następnie ksiądz proboszcz Krzysztof Tworzydło odczytał Słowa Ewangelii, pobłogosławił zebranych i wszyscy podzielili się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania.

            Wigilia organizowana jest już od  kilku lat. To nie tylko spotkanie przy wigilijnym stole pełnym tradycyjnych potraw, ale też okazja do rozmów, wymiany poglądów i lepszego poznania naszej lokalnej społeczności. Świąteczny charakter uroczystości nadały kolędy i pastorałki w wykonaniu zaproszonych gości, a także zespołu wokalnego Blue Voices – absolwentek naszej szkoły.

            Wszystkim naszym Przyjaciołom składamy życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII:)

 

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl