Menu

 

 

 

 

Przedszkole 2018/2019

W naszym przedszkolu nadrzędną wartością jest dziecko, jego dobro i wszechstronny rozwój.
Naszą dewizą jest wspieranie dziecka w jego indywidualnym rozwoju oraz wspieranie rodziców w procesie wychowawczym. Dzieci czują się u nas kochane, szczęśliwe i akceptowane, mogą być sobą i realizować swoje potrzeby i dziecięce marzenia. Zaspokajamy podstawowe potrzeby dziecka – bezpieczeństwa, więzi społecznych, zabawy i aktywności. Efektem naszej pracy jest osiągniecie przez dziecko takiego poziomu rozwoju umysłowego, fizycznego i społeczno - emocjonalnego, który umożliwi mu dobry start w szkole.
Wychowawcami grupy są panie Karolina Wolak i Małgorzata Kopcińska. Jak na Przedszkole przystało bawimy się ale też uczymy.  Przedszkolne życie obfituje w wiele wydarzeń o których w skrócie informujemy.

W tym roku dzieci biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Eukacyjnym "Piekna Nasza Polska cała" który wspiera w nich rozwój ducha patriotycznego. 

Jednym z zadań do zrealizowania w ramach Projektu było wysłanie pocztówki z Naszej miejscowość. Niestety nie udało nam się takiej kupić ale zrobiliśmy własną. Oto ona :)

 

20.09.2018 r.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Na początku roku przedszkolnego robiliśmy nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia. Zorganizowaliśmy nawet Święto Dyni. Tego dnia dzieci dowiedziały się co kryje się w środku dyni i spróbowały jej pestek. Każde dziecko przyniosło dynię do przedszkola i wszyscy razem je malowaliśmy. Odbył się nawet konkurs na najpiękniejszą dynię a przedszkolaki jednogłośnie zdecydowały... że wygrali wszyscy :) 

Z kolei starszaki samodzielnie zrobiły ciasto na pyszny chleb z ziarnami dyni i słonecznika, a pod koniec dnia mogliśmy spróbować ich wypieku.

 

W październiku miało miejsce ważne wydarzenie - Pasowanie na Przedszkolaka.

06.11.2018 r.
Odwiedziła nas Pani żołnierz. Podczas wizyty opowiedziała przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentowała mundur  polowy oraz pokazała podręczne wyposażenie żołnierza. Maluchy miały także możliwość przymierzenia żołnierskiego nakrycia głowy oraz maski przeciwgazowej, a także kamizelki. 

Nasz gość pomógł nam także rozstrzygnąć konkurs patriotyczny. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami.
Bardzo dziękujemy Pani Oli i liczymy na częstsze wizyty.

08.11.2018 r.

"Kto ty jesteś? Polak mały" -  Nasze Przedszkole włączyło się w obchody 100lecia Odzyskania Niepodległości organiozwane przez Niepubliczną Szkołę Podstawową. Tego dnia odbył się także Pokaz Mody Patriotycznej.

22.11.2018 r.

Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". Było wiele zabaw, tańców i szaleństwa.
 
Tego dnia odwiedziła nas także Pani pielegniarka, opowiedziała nam o swojej pracy i nauczyła nas kilku przydatnych rzeczy.
 
 
Poza świętami i dniami tematycznymi dużo się bawimy i uczymy.
 
 
 
"Papuga kolorowa, wymyśla nowe słowa wymyśla nowe dźwięki, piosenki"
Nasz kolega Kacper przyniósł do prezdszkola swoją papugę i opowiedział nam niej.
 
 
 
Andrzejki
Tego dnia odwiedzili nas Wolontariusze z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Był pełen radości oraz świetną okazją do integracji grupy.
 
 

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!"  

 

 
 
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny odwiedził nas św. Mikołaj. A u Was był?

 W naszym Przedszkolu rozpoczęliśmy już okres tworzenia świątecznych dekoracji. Jak zwykle połączyliśmy to ze świetną zabawą.

 

cdn.

(c) Copyright 2018 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl