">
  Menu

 

 

 

 

Przedszkole 2017/2018

PRZEDSZKOLE 2017/2018

Do tej pory w szkole podstawowej Dulczy Małej funkcjonował oddział przedszkolny dla dzieci 5 i 6-letnich. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, rozbudowano budynek szkoły o cześć przeznaczoną na potrzeby przedszkola terapeutycznego. Budowa była prowadzona w ekspresowym tempie, a zanim mogliśmy przenieść się do nowego budynku, przedszkolaki tymczasowo zajęły salę, w której wcześniej mieścił się oddział przedszkolny.

Aż nadszedł ten „wielki dzień”, kiedy po dokonaniu odbiorów technicznych, maluchy uroczyście zajęły należne im miejsce.

-Oj! Czego w tym nowym przedszkolu nie było... Z każdym dniem przedszkole nam piękniało, gwar niósł się po korytarzu, a nowe zabawki wywoływały uśmiech i mnóstwo radości.

Wychowawczyniami przedszkolaków są pani Barbara Igras i pani Halina Masłyk a pomaga im pani Karolina Wolak.

Jak na przedszkole przystało, bawimy się... i uczymy :) Przedszkolne życie obfituje w wiele wydarzeń, o których w skrócie informujemy.

Zacznijmy może od uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia nowego budynku przedszkola. W zimowej aurze przedstawiciel przedszkolaków wraz z panią dyrektor przedszkola i dyrektorem Stowarzyszenia „Nasza Gmina” dokonał uroczystego przecięcia wstęgi i wprowadzenia zebranych gości. Przedszkole zostało poświęcone przez ks. dziekana Jana Ćwika, a maluchy przywitały zgromadzonych rodziców i gości.

Kolejną ważną chwilą, jaką chcemy się z Wami podzielić to podniosłe wydarzenie, które każdego malucha czyni „Rasowym Przedszkolakiem”.

My jesteśmy przedszkolacy, hop sa sa, hop sa sa,
Wszyscy mili, ładni tacy, hop sa, hop sa sa
Chcemy pięknie was powitać, hop sa sa,hop sa sa
Opowiedzieć co tu słychać hop sa hop sa sa”

Maluchy pięknie się zaprezentowały, po czym pani dyrektor uroczyście wprowadziła ich w Świat Przedszkolaka.


Już na początku swojej przedszkolnej drogi dzieci poznawały „Kolory świata” oraz uczciły Święto Kredki i Święto Misia. Jak wszystkim wiadomo, wszystkie dzieci kochają kolory, malowanie oraz pluszowych przyjaciół ;)

Na początku grudnia świętowaliśmy „Dzień Górnika”, a tuż po nim wszystkie grzeczne dzieci odwiedził Mikołaj.

Jako że nasze maluchy (i ich rodzice) mają wielkie serduszka, ochoczo wzięły udział w szkolnej akcji „Góra Grosza”... Dłuuuuugo wrzucały swoje grosze do skarbonki ;)

Przedszkolaki potrafią także świetnie się bawić, co udowodniły zarówno w trakcie zabawy andrzejkowej, jak i balu karnawałowego.

 

Dzieci nie zapomniały także o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Dzielnie przygotowywały się do występu z okazji ich Święta.

Na bieżąco świętują także urodziny swoich przedszkolnych przyjaciół ;)

Odwiedzają ich różni goście...

Wspólnie witaliśmy wiosnę

A także osobiście odwiedziliśmy pasiekę, a pan pszczelarz zdradził nam słodką tajemnicę: Skąd się bierze miód :)

 

I oczywiście fantastycznie się wspólnie bawimy :)

 

 

Byliśmy na wycieczce...

 

I współnie witaliśmy wakacje ;)

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl