">
  Menu

 

 

 

 

Próbna ewakuacja szkoły w Dulczy Małej

                     Dnia 21.09.2015 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej odbyła się próbna ewakuacja uczniów na wypadek wybuchu pożaru. Ewakuacja odbyła się pod czujnym okiem przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

            Ćwiczenia zaczęto o godzinie 10:30, kiedy to rozległ się 3 – krotny dźwięk dzwonka sygnalizujący zagrożenie pożarowe. Reakcja była natychmiastowa, uczniowie wraz z nauczycielami, dyrektorem oraz pracownikami obsługi i administracji w pośpiechu, ale bez paniki opuścili najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi budynek. Wszyscy zebrali się w bezpiecznym miejscu, oddalonym od zagrożenia – na boisku szkolnym. W czasie zbiórki sprawdzono liczbę dzieci w poszczególnych klasach. Cała akcja trwała zaledwie kilka minut.            Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia uczniów i pracowników szkoły oraz zapoznania z zasadami postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Ćwiczenia szczególnie ważne  były dla uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków, którzy mieli okazję praktycznie zapoznać się z oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi w nowej szkole i miejscem zbiórki

            Po ewakuacji firma zajmująca się gaśnicami przeprowadziła dla dzieci pogadankę na temat gaśnic  i pokaz gaszenia pożaru. Pomimo tego, iż cała akcja była tylko ćwiczeniami, w oczach dzieci wyglądała bardzo realistycznie.

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl