">
  Menu

 

 

 

 

Pomagamy z uśmiechem! :)

     W roku szkolnym 2013/2014 kontynuowaliśmy w naszej szkole akcję, wzorem lat ubiegłych, która polegała na zbiórce pastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych). 

       Akcja miała przede wszystkim wymiar charytatywono - ekologiczny. Pomoc niepełnosprwnej dziewczynce, a także ekologiczny - recykling plastikowych nakrętek. 

       Tym razem konkretne, choć jednorazowe wsparcie z dochodu uzyskanego ze zbiórki nakrętek ma wsprzeć Jagodę Szymaszek ze Straszęcina. Dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym ma spastyczny niedowład czterokończynowy.  Co to znaczy ? Nie może się samodzielnie poruszać, wózek zastepuje nieposłuszne nogi. Mama marzy, aby córka mogła wyjechać na kosztowny turnus rehabilitacyjny do Krakowa, może Warszawy, bo wie, że tam dziewczynką nauczy się chodzić. A Jagoda zapytan o jej marzenia odpowiada: "Ja mam wszystko, bo zawsze w pobliżu jest moja mama i babcia, więc ja jestem szczęsliwa". Od Jagódki można sie wiele nauczyć. Pogoda ducha, optymizm, uśmiech na twarzy, nieprzeciętna zdolność w nawiązywaniu kontaktów to nieodłączne towarzysze jej życia. Lubi z wujkiem Mateuszem spacerować, obserwować świat, a jego piękno z pasją zamykać w kadrze fotografii. 

       W każdy ostatni piątek miesiąća uczniowie z Smorzadu Uczniowskiego i Wolontariusze zsypowali nakretki do worków i składowali je w magazynku. Następnie koordynaror akcji, systematycznie w ciągu całego roku przekazywała je Stowarzyszeniowi Razem Zdziałamy Więcej  w Straszęcinie. 

       Dnia 09/06/2014 nasza szkoła została wyróżniona przez Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej za szczególna aktywność i otrzymaliśmy z rąk Wójta Gminy Żyraków Marka Rączka statuetkę. 

    Nie przypuszczaliśmy, rozpoczynając akcję na terenie naszej szkoły, że tylu ludzi sie w nią zaangażuje, że akcja wyzwoli taką społeczną enegrię. 

 RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ :)

     Zapraszamy do galerii : 

 

     i na stronę Stowarzyszenia

              Razem Zdziałamy Więcej w Straszęcinie: 

            

 

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl