">
  Menu

 

 

 

 

Podsumowanie akcji "Szkoła pamięta"

#SzkołaPamięta
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”. W ramach akcji realizowano działania, w których w sposób szczególny wspominano tych, którzy zapisali się w historii ogólnopolskiej jak i lokalnej. W ten sposób nawiązano do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią miejsca, regionu i społeczeństwa.

W ramach akcji przeprowadzono działania:

1. Uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych mogił w okolicy.
Uczniowie pod opieką pań: Genowefy Gwóźdź, Renaty Mika, Lucyny Grzyb, Anny Tyńskiej - Kupiec i Joanny Cetnar uporządkowali bezimienną mogiłę żołnierską, zapalili znicze i złożyli kwiaty.

 

2. Odwiedzanie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanych z nimi historii.
Uczniowie pod opieką pań Lucyny Grzyb, Sylwii Pawełczak, Joanny Cichoń, Haliny Masłyk, Ireny Hajduk odwiedzili miejsce pamięci i poznali jego historię.

 

3. Przygotowanie gazetki ściennej poświęconej postaci ważnej w historii.
Gazetkę poświęconą papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II wykonała pani Anna Tyńska – Kupiec i Halina Masłyk wraz z uczniami .

4. Przygotowanie akademii związanej z rocznicą śmierci Jana Pawła II.
Akademię przygotowała pani Izabela Dudek i Anna Tyńska – Kupiec wraz z uczniami.

5.Przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Uczniowie pod kierunkiem i opieką pań Renaty Mika, Anny Tyńskiej – Kupiec, Joanny Cetnar, Haliny Masłyk, Małgorzaty Lewandowskiej, Marzeny Jarosz, Lucyny Grzyb wykonali prace plastyczne. Wszystkie prace udostępniono na gazetce ściennej.

6. Pani Marzena Jarosz wykonała prezentację multimedialną, w której przedstawiła wybitną postać naszego wynalazcy Ignacego Łukasiewicza.

Koordynatorem wszystkich działań była Małgorzata Lewandowska.

Uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem wzięli udział w akcji i już zapowiadają jej kontynuację.

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl