Menu

 

 

 

Pasowanie na ucznia 2018

Pasowanie na uczniów to od lat niezwykłe wydarzenie w kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku miało ono miejsce 15 października. Zanim nastąpił ten ważny moment, dzieci zaprezentowały w programie artystycznym swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Swoim występem przekonały, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów. Wreszcie nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie. 

W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci obiecały, że będą dobrymi Polakami, uczniami i kolegami. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła, dotykając ogromnym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Po ceremonii pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a Pani Dyrektor życzyła im wielu sukcesów w szkole. Uroczystość została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami. Po części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszakom dedykujemy życzenia:

Chcemy Wam życzyć,
dziś, na początek:
by nauka szła jak z płatka,
żeby było tyle piątek,
ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle,
ile szyszek w gęstym borze.
Żeby w szkole było milej
niż nad rzeką, czy nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra
niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw,
kiedy błąd się gdzieś zakradnie.
Życzymy Wam wszystkim na dobry początek – dużo radości, uśmiechów i oczywiście samych piątek!!!

 W tym dniu uczniowie naszej szkoły pamiętali także o minionym Dniu Edukacji Narodowej i złożyli swoim nauczycielom, wychowawcom i katechetom sympatyczne życzenia oraz zadedykowali im przepiękną piosenkę w wykonaniu uczennicy klasy IV Julii Bielat.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl