Menu

 

 

 

Pan Suren Vardanian w naszej Szkole

8 grudnia 2016 r. odwiedził nasza szkołą gość specjalny – światowej klasy ilustrator książek dla dzieci i młodzieży - Suren Vardanian. Urodził się on w Kirowakanie (Armenia). Od 1992 roku mieszka i pracuje w Polsce. Zajmuje się ilustrowaniem książek, liternictwem, grafiką użytkową i opracowaniem znaków graficznych. Dla Wydawnictwa Skrzat zilustrował m.in.: serie „Pan Kleks”, „Przygody Ciumków” oraz książki: „Pinokio”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Baśnie Braci Grimm” i „Podróże Guliwera”. Jest także ilustratorem książek Agnieszki Chylińskiej: „Zezia, Giler i Oczak”, „Zezia i wszystkie problemy świata”, „Labirynt Lukrecji”(wszystkie dostępne w naszej bibliotece).

 czytaj dalej...

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, dowiedzieli się wiele na temat szkicu i rysunku. Obserwowali naszego gościa podczas pracy, zadawali pytania na temat tworzenia ilustracji książkowej. Uczyli się, w jaki sposób przedstawia się emocje na twarzy bohaterów książek – od smutku, złości po ogromną radość i zdziwienie. Na naszych oczach na białej kartce pojawił się smok z „Alicji w Krainie Czarów” i maszerujący do szkoły Pinokio. Na specjalne życzenie chłopców z klasy III pan Suren namalował helikopter w akcji.

 Oczywiście nie mogło zabraknąć próśb o autografy. Nasz gość nikomu nie odmówił. Na pamiątkę wpisał się również do kroniki szkolnej i jednej z ilustrowanych przez siebie książek, dostępnej w naszej bibliotece.

 Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych.  

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl