">
  Menu

 

 

 

 

O bezpieczeństwie "słów kilka"

Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Nowa akcja MSWiA i Policji

Bezpieczeństwo jest obok pożywienia i odpoczynku jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Mówimy o nim bardzo dużo, bo dotyczy wielu różnych spraw. Wszyscy wiemy jak zachować się na drodze, czy obchodzić z ogniem. Są jednak sprawy, o których wciąż powinniśmy mówić więcej”

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku, 19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym, panem Krzysztofem Biskupem oraz panem Witoldem Kuroś.

Dzieci i młodzież miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi,
omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe,
które każdy uczeń powinien posiadać. 
Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Otrzymaliśmy kalendarz na którym są zaznaczone dni związane z bezpieczeństwem. Te dni będą okazją, aby nauczyciele wspólnie z policjantami czy strażakami organizowali zajęcia. Możliwych tematów jest wiele. Ministerstwo wspólnie z Policją przygotowało zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa. Dotyczą one wielu zagadnień, w tym: ruchu drogowego, internetu, pożarów, podstaw pierwszej pomocy, itd. Materiały są już dostępne na stronach internetowych Policji i MSWiA. Nauczyciele, rodzice i uczniowie mogą wybrać dowolny temat, który ich interesuje.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Takiej wiedzy nigdy za wiele, a tą posiadaną warto utrwalić i poszerzyć o nowe wiadomości.  

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl