Menu


 

 

NIEZWYKŁA PODRÓŻ W CZASIE

       W dniu 21 maja 2015 roku  46 uczniów wraz z opiekunami  Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego wyruszyło w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych do krainy dinozaurów. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce do „Parku Jurajskiego” w Bałtowie. 

    Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”. Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, a w jego pobliżu odnaleziono autentyczne ślady tropów górnojurajskich dinozaurów- allozaura, stegozaura, kamptozaura. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 rozmieszczonych wzdłuż ścieżki spacerowej Jurajskiego parku. Całość trasy parku wyposażona jest w tablice informacyjne dotyczące okresów geologicznych jak również opisy cech charakterystycznych wystawionych modeli dinozaurów. Pan przewodnik z zainteresowaniem opowiadała dzieciom o każdym napotkanym na ścieżce okazach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały  przewodnika i odpowiadały na zadawane przez niego pytania. Poszerzyły swoją wiedzę o nowe słownictwo i ciekawostki związane z prehistorycznym światem.

   Następnym, jakże emocjonującym punktem naszej wycieczki, było zwiedzanie Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.

   Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, ale również świetnie pobawić się wspinając się oraz zjeżdżając na zjeżdżalniach. Po ogromnej porcji wrażeń, nadeszła pora na ekspresję twórczą w postaci malowania farbami gipsowych figurek dinozaurów i amonitów (warsztaty plastyczne), po czym udaliśmy się na pyszny obiad.

   Nasz pobyt w Bałtowie zakończyły zakupy pamiątek. Każdy mógł wybrać coś fajnego dla siebie i dla swoich bliskich.
Park Bałtowski to świetne miejsce do zwiedzania, zabawy i odpoczynku.

Po wyczerpującym dniu powrót był upragniony, ale wszyscy byli zadowoleni z wyprawy. 

 

ZAPRASZAMY DO GALIERII:

 

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl