">
  Menu

 

 

 

 

Na basen po zdrowie:)

W roku szkolnym 2013/2014 dla wychowanków  naszej szkoły zorganizowane zostały  wyjazdy na basen, których nadrzędnym celem była nauka i doskonalenie technik pływania. 

Dodatkowo mieli oni okazję wzajemnie się zintegrować (także z uczniami niepełnosprawnymi) oraz przekonać o wyższości aktywności fizycznej nad biernym wypoczynkiem.
         W siedmiu zorganizowanych  wyjazdach brało udział 30 uczniów z klas I – VI oraz oddziału przedszkolnego. Zostali oni podzieleni na 2 grupy ( w zależności od posiadanych umiejętności) i szkoleni pod kierunkiem instruktorów. Wyjazdy odbywały się w soboty w godzinach  od 12.00 do15.30.

Podczas wyjazdów zostały przeprowadzone pogadanki na temat:

- „10 zasad racjonalnego żywienia”,

- „Puste kalorie – czyli śmieciowe jedzenie”,

- „Kanapki wiosenne – siła witamin”

            Uczniowie mieli przygotować zdrową kanapkę i zaprezentować jej walory zarówno smakowe jak i zdrowotne  innym uczestnikom wyjazdów, jako alternatywę dla tzw. „śmieciowego jedzenia”.W grupach przygotowywali również slogany i hasła promujące zdrowy tryb życia.
            Dzięki lekcjom  na basenie wzrosła świadomość u dzieci na temat zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z uroków kąpieli. Ponadto uczniowie wesoło i atrakcyjnie spędzili wolny czas, zwłaszcza w ostatnim dniu wyjazdu, kiedy to z okazji Dnia Dziecka instruktorzy przygotowali dla nich zabawy z nagrodą niespodzianką. Natomiast rodziców z pewnością ucieszy fakt że dzięki tej inicjatywie ich pociechy miały okazję nauczyć się pływać.

 

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl