">
  Menu

 

 

 

 

Molekularny kawior, transparentne naleśniki oraz energia wulkanów czyli Małopolska Noc Naukowców

       Nocne pokazy, warsztaty, prezentacje, konkursy, wykłady i inne atrakcje czekały 25 września br. na wszystkich miłośników nauki w kilku miastach Małopolski. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej odwiedzili tej nocy Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie.

        Organizatorzy wydarzenia przygotowali atrakcyjny program dla pasjonatów nauki. Małopolska Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz  imprez naukowych, ciesząc się rosnącą z roku na rok popularnością wśród uczestników i stając się jedną z największych tego typu imprez w Europie. Tej jedynej Nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków i procedur, aby bawić się wspólnie z młodymi ludźmi. Każdy mógł się przekonać, iż nauka jest niezwykle pasjonująca i ciekawa. Zobaczyliśmy naukowców w nietypowych dla siebie sytuacjach – będących aktorami czy reżyserami.. Poprzez zabawę, w przystępny i zrozumiały dla każdego sposób,  pokazano, że nauka to wszystko co nas otacza, a pracownicy naukowi w swoich laboratoriach codziennie pracują nad tym, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne.

       Program wydarzenia przygotowany przez małopolskich profesorów to nie lada atrakcja. Wydarzenie skierowane  było przede wszystkim do dzieci i młodzieży tak, aby podczas tej Nocy każdy poczuł się odkrywcą. Dlatego też uczestnicy sami wykonywali eksperymenty, aktywnie brali udział w warsztatach i demonstracjach, a podczas wycieczki po laboratoriach zobaczyli miejsca, które na co dzień są niedostępne. W trakcie Małopolskiej Nocy Naukowców każdy poczuł smak nauki wszystkimi zmysłami. Transparentne naleśniki, molekularny kawior, energia wulkanów i kapsuła czasu to tylko wybrane atrakcje, które czekały na uczestników wydarzenia. Uczniowie mogli także wypróbować swych sił na ścianie wspinaczkowej i obejrzeć pokaz sztuk walki i tańców latynoamerykańskich. Szkoda, że taka Noc zdarza się tylko raz w roku…..

ZAPRASZAMY DO GALERII:)

 

   

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl