">
  Menu

 

 

 

 

Magiczny Kraków

14 maja 2014 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Specjalnego w Dulczy Małej udali się na wycieczkę do Krakowa. 

   Pierwszym punktem wycieczki była Opera Krakowska. Spektakl w którym uczestniczyliśmy, zatytułowany „Opera B/O” (Opera Bez Ograniczeń) miał charakter edukacyjny, stanowił pierwszy etap wtajemniczenia w świat teatru muzycznego, przede wszystkim opery, ale także operetki i jej młodszego brata – musicalu. Płynące ze sceny arie solowe i duety, oraz balet dostarczyły niezapomnianych emocji - dzieci spektaklem były zafascynowane –a przecież to najbardziej wymagający odbiorcy sztuki! Niewątpliwie był to milowy krok w przygotowaniu uczniów do odbioru kultury z „górnej półki”. Po tak wspaniałej uczcie dla ducha udaliśmy się na obiad, a zaraz potem do„Smoczej Jamy”. Nie zapomnieliśmy także przywitać się ze Smokiem Wawelskim. Podczas rejsu po Wiśle, który był kolejnym punktem naszej wycieczki uczniowie podziwiali piękne widoki i słuchali historii Krakowa. Na zakończenie wybraliśmy się na Wawel gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Dzwon Zygmunta, Muzeum Katedralne i Groby Królewskie.Choć tego dnia pogoda płatała figle to wyjazd był bardzo udany i wszyscy w radosnych nastrojach wróciliśmy do Dulczy Małej.
  Wycieczka była wspólfinasowana w ramach projektu "CZARODZIEJSKIE ZWIERCIADŁO" realizowanego w ramach programu grantowego Fundacji Orange. 

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl